AEK i Domagoj Vida na korak do naslova

Nogometaši AEK-a došli su na mali korak do naslova grčkog prvaka nakon što su u pretposljednjem, 9. kolu tamošnje Lige za prvaka, svladali Aris u gostima 2-1.

Uz tu pobjedu AEK-u je na ruku išla pobjeda Olympiakosa od 1-0 u velikom derbiju protiv Panathinaikosa. Tako u posljednjem kolu, tijekom vikenda, AEK-u za veliko slavlje treba samo jedan bod u domaćem susretu protiv Volosa, sastava koji je na zadnjem, šestom mjestu ljestvice Lige za prvaka.

AEK je pobijedio Aris nakon što je gubio 0-1. Strijelac je za Aris bio Gray u 17. minuti iz jedanaesterca. No, rezultat su potom okrenuli Van Weert u 23. i Zuber u 43. minuti. Cijelu utakmicu za AEK je odigrao hrvatski nogometaš Domagoj Vida.

Kolo prije kraja AEK ima 80, a Panathinaikos 77 bodova, a Panathinaikos u zadnjem kolu na domaćem terenu igra protiv Arisa.

AEK je u povijesti osvojio 12 naslova prvaka Grčke, a posljednji je put prvak bio 2018. godine. Šanse Panathinaikosa su vrlo male da postane prvak dvadeseti put, odnosno, po prvi puta nakon 2010. godine.