Aberdeen pripreme počeo s uvjerljivih 3:0 protiv St. Johnstonea

Nogometaši škotskoga Aberdeena, koji u 2. pretkolu Europske lige igraju s boljim iz ogleda Širokoga Brijega i Ordabasya, u subotu su odigrali prvu pripremnu utakmicu i slavili uvjerljivu gostujuću 3:0 pobjedu protiv St. Johnstonea, koji je pak u 1. pretkolu ovoga natjecanja kući neočekivano poražen 2:1 od momčadi Trakai iz Litve.

Menadžer Derek McInnes koristio je usluge čak 19 igrača, a dojam je bio da su podjednako raspoloženi bili igrači i prve i druge momčadi.

Tako se na vodeći gol čekalo do 32. minute kada Aberdeen do vodstva stiže preko irskoga internacionalca Adama Rooneya, ujedno najskupljeg igrača ovog kluba, dok strijelac za 2:0 u 43. minuti biva veznjak Ryan Christie u utakmici gdje je podršku svojim ljubimcima došlo pružiti oko 1.000 navijača Aberdeena.

Konačnih 3:0 pet minuta prije kraja postavio je 18-godišnji Bruce Anderson, napadač koji je prije par dana iz juniorskog pogona “prešaltan” u prvu momčad.

Gosti su pored tri postignuta gola imali još cijeli niz prilika i te činjenice dovoljno govore o tome koliko je uistinu opasan protivnik Širokoga Brijega u 2. pretkolu Europske lige, dakako uz uvjet da igrači Gorana Sablića ranije eliminiraju Ordabasy što se toplo nadamo da će oni i napraviti.