Preokret u Federaciji: Napreduje projekt Južne plinske interkonekcije, SAD potvrdile dogovor

Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini priopćilo je kako je ostvaren napredak u realizaciji projekta Južne plinske interkonekcije, nakon sastanka održanog sa stručnim predstavnicima političkih stranaka u Federaciji BiH i nadležnim federalnim ministarstvima.

Kako je navedeno u priopćenju Veleposlanstva SAD-a, na sastanku su sudjelovali stručni predstavnici pet stranaka vladajuće koalicije u FBiH, zajedno s Federalnim ministarstvom energije, rudarstva i industrije te Federalnim ministarstvom prostornog uređenja.

Tom prigodom finaliziran je nacrt izmjena Zakona o Južnoj interkonekciji, koji bi uskoro trebao biti upućen političkim liderima na razmatranje i odobrenje.

Rad na plinovodu Južna interkonekcija napreduje. Današnji sastanak bio je važan korak ka usuglašavanju zakonskog okvira potrebnog za nastavak realizacije ovog strateškog projekta, poručili su iz Veleposlanstva SAD-a.

Jedan od ključnih energetskih projekata Projekt Južne plinske interkonekcije smatra se jednim od ključnih energetskih projekata za Bosnu i Hercegovinu, jer bi omogućio diverzifikaciju izvora opskrbe prirodnim plinom, jačanje energetske sigurnosti te smanjenje ovisnosti o jednom dobavnom pravcu.

Sjedinjene Američke Države godinama pružaju političku i tehničku potporu ovom projektu, ističući njegov značaj za energetsku stabilnost i gospodarski razvoj zemlje, prenosi Biznis.info.

(www.jabuka.tv | Foto: Američka ambasada/X)





5 komentara

    • Ne znam baš odakle ti to. Očito puno visiš na Klixu pa sad misliš da Hrvati imaju rogove, da je zemlja ravma a da se žene rađajz sa hidžabom.

  • Kako sluša kad se pojavi neko ko zna kako će i ko može. Dobro je malo discipline uvest ovim našim bahatim vlastodršcima.

Komentiraj: