Glazbeni odabir hrvatskih rukometaša izazvao je skandal na Europskom prvenstvu u švedskom gradu Malmöu već nakon prve utakmice u skupini protiv Gruzije.
Švedski dnevni list Aftonbladet piše da se pjesma Marka Perkovića Thompsona “Ako ne znaš što je bilo” više neće čuti u Malmö Areni.
Aftonbladet piše da je nakon subotnje utakmice s Gruzijom “nekoliko gledatelja reagiralo” na izvođenje Thompsonove pjesme u Malmö Areni. Švedski tabloid stoga je zatražio komentar osoblja zaduženog za razglas u dvorani, a nekoliko sati kasnije stigao je odgovor izravno od Europske rukometne federacije (EHF).
“Ovo se nije smjelo dogoditi”
Ova pjesma nije bila uvrštena na originalnu playlistu za utakmicu. Sve pjesme na playlistama za sve dvorane pregledalo je osoblje zaduženo za zabavu i EHF prije Europskog prvenstva. Na dan utakmice hrvatska delegacija je više puta tražila da se pjesma pusti i zahtjev je svaki put odbijen, piše EHF.
Činjenica da je na kraju pjesma puštena je žalosna i nije se smjela dogoditi. Pjesma uopće ne predstavlja vrijednosti koje ovo prvenstvo predstavlja, nastavili su.
EHF nije pružio objašnjenje kako i zašto je Thompsonova pjesma ipak izvedena, ali uvjerava da se to više neće dogoditi: Ovaj događaj je interno komuniciran prema osoblju dvorane kako bi se osiguralo da se ne ponovi.
“Veličanje ustaškog pokreta”
Aftonbladet je svojim švedskim čitateljima ovako objasnio tko je Thompson: Marko Perković je kontroverzna figura na Balkanu, kojeg se optužuje da je fašist i za čije se tekstove pjesama, među ostalim, tvrdi da spominju hrvatske ratne zločine te se navodi da veličaju ultranacionalistički ustaški pokret iz Drugog svjetskog rata.
Perkoviću i njegovu bendu stoga je u određenim razdobljima bilo zabranjeno nastupati u nekim europskim zemljama, a njegove su pjesme u pravilu zabranjene na međunarodnim sportskim događanjima, prenosi Index.
(www.jabuka.tv | Foto: Ivana Ivanovic/Pixsell)



Još udba radi punom parom
Oni nisu svjesni da svojim lazima I podmetanjima stvaraju samo još jaču još bolju i još snazniju HRVATSKU
Idemo HRVATI u inat svima još jači, još bolji ,još hrabriji
LJUBAV❤️🇭🇷
VJERA 🙏🇭🇷
DOMOVINA 💪🇭🇷💪🇭🇷💪
AKO NE ZNAŠ STO JE BILO ………..
Ako ne znas šta je bilo neka ti kaže Božinović kako migrantima daje 751€ mjesečno
Još će nam zabraniti i himni
Normalno da su zabranili, zabranili su ga u pola Europe s razlogom. Tko bi rekao da se naprednije zapadne zemlje ne žele asocirati s njim i njegovim kultom.
Vaj ar ju gej?
I treba zabraniti himnu jer je to govor mržnje i narušava europske vrijednosti, vrijeđa Europejce🙎🏾🙎🏿♂️i pedere poput tajnika NATO saveza, premijera engleske i predsjednika Francuske.🌈🇪🇺
Samo slava Ukrajini, gej parade, rasno miješanje i opet slava Ukrajini.
Svim udbašima zajšem mamicu. Pas mater!
Svi ste vi plastične ustaše na ovom portalu. Bojite se obične petarde.
I kakve veze vi imate s Hrvatskom, nemojte nam se miješati u državu, eto vam Thompson i Mamić, pjevajte i gangajte i ne dolazite preko granice u EU.
Idemo HRVATI u inat svima još jači, još bolji ,još hrabriji
LJUBAV❤️🇭🇷
VJERA 🙏🇭🇷
DOMOVINA 💪🇭🇷💪🇭🇷💪
AKO NE ZNAŠ STO JE BILO ………..
Nisam neki fan MPT ali volim ga poslušati. Iskreno, žao mi je što se uz njegove koncerte dogadaju sve te pojave ali moguće je da toga nema, njegov lik i dijelo bi bilo daleko manje popularno. Moguće da ima onih koji dojavljuju po Evropi o svemu tomu ali posteno gledano to nošenje određenih simbola i izvikivanje nekakvih pokliča apsolutno nam ništa ne koristi ni u kom pogledu pa se čovjek mora zapitati kome se mi zapravo kurčimo, sami sebi ??
Samo nastavite sa povicima ajmo ustaše , i državu ćemo izgubit
Dosadni ste s tim ustaštvom,neka su zabranili.
Thompson ima lijepe pjesme ali se ne ograđuje od ustaštva koje nije za ponositi se.
Šta ima ustaško u ovoj pjesmi majmune pokvareni???? Mrš tamo gubo jedan
Ju maj trast as
ti znas jel se ogradjuje il ne i tebi ce to reci??? tko si ti/vi? zvezdasi???
Točno tako,bravo
Za komentatora pod pseudonimom Ja u 9 i 41!
Šta ti pričaš idiote jedan?Što to ti imaš protiv Ustaštva bijedniče jedan komunistički? Zar NDH nije bila vjekovna težnja hrvatskog naroda za samostalnošću i slobodom od veliko srpskog i drugih ekspanzionizama? Zar Ustaše nisu bile regularna oružana formacija te države koju su priznale mnoge države prije II svjetskog rata?To što je NDH bila na strani sila osovine nije slučajno jer je Hrvatska uvijek pripadala Europi po svojoj vjeri ,tradiciji, kulturi a poglavito Njemačkoj s kojom i danas ima izuzetno dobre bilateralne i uljudne odnose.Tko će normalan reći kako i za vrijeme te NDH nije bilo sporadičnih zločina koje su učinili pripadnici Ustaša i drugih formacija jer ni jedan rat na svijetu ma tko god da je pobijedio nije pošteđen zločina koje su načinili i pobjednici i poraženi.No, zločini Ustaša i NDH su mala maca u odnosu na zločine partizanskih zlikovaca i koljača o kojima se šutjelo preko 70 godina a evo šuti se i danas a ti ćeš ovdje moralizirati ispranog i indoktriniranog mozga od te ideologije o zločinima Ustaša.Ne znam koliko moraš biti jadan pa navoditi zločine Ustaša o kojima su napisane tone i tone laži u komunističkim medijima a niti jedna o zločinima tih tzv”pobjednika”koljača i svirepih ubojica partizana.Tebi i takvim moram poručiti kako je započelo II poluvrijeme Domovinskog rata jer nije završena utakmica 1995.godine u kojoj su takve ideologije kojima se priklanjaš trebale biti uništene u prahu i pepelu.No, za razliku od tebe i takvih mi Hrvati, istinski Branitelji i domoljubi nismo koljači i zlikovci poput partizana te nećemo primijeniti iste metode kao oni na Križnom putu, već ćemo vas lustrirati nakon čega vam se neće znati za sjeme u Javnom, političkom , kulturnom i gospodarskom životu hrvatskog naroda a vi ćete nastaviti živjeti u vašim mišjim jazbinama bez sunca i mjeseca i nitko vas neće šljiviti niti jedan %.
Bog i Hrvati!
ZDS!
Ne kužim zašto obranu od srpske agresije i na kraju POBJEDU U DOMOVINSKOM RATU OD SRBOČETNIKA I JNA, uporno hoćete prikazati USTAŠTVOM, a ne vrhunskom ratnom strategijom, HEROJSTVOM GOLURUKIH DEČAKA, koji su izginuli!
EMBARGO NA NABAVU ORUŽJA, hello?!
Avidi danas EU, USA I UKRAJINU?!
Daj prestanite!!
Nisam fun MPT, ali ima nekoliko vrhunskih DOMOLJUBNIH PJESAMA, A NE USTAŠKIH!!!
Ja sam rokerica i volim slušati Bruce Spreeng.- Born in USA i Night in Phylly su prihvatljive??? I ATOMSKE BOMBE na Hitošimu i Nagasaki su prihvatljive????!!!
Jedino MI HRVATI NACISTI????!!
Pa Tko je tu Lud?!
Sada trebamo svi u Švedsku, napuniti dvoranu, i svi u jedan glas:”Ako ne znaš šta je bilo”….
Mediji su strahota….od najcasnijeg posla su postali oruzje protiv vlastitog naroda
Dok psi laju ,karavani pune dvorane i pjevaju i ne obracaju pozornost na pse koji uporno i bespotrebno laju !
PAMETNOM DOSTA !
Ne čudi me ništa, gdje su završili svi ti ( ne ) ljudi iz bivšeg sustava koji su radili za sigurnosne službe bivše tvorevine. Pa nemislite valjda da su prestali raditi? A ako i jesu iz zahvalnosti prema jednoumnom sistemu koji im je omogućio lagodan život iskazivat će i dalje slijepu odanost, pogotovo naši istočni susjedi koji nikad neće pomiriti sa Neovisnom Hrvarskom Državom.
Pametnom dosta! Svaka Čast Švecka!
Hahahahaa vidi udbaskih krpelja što su ze zakacili na jabuka info hahahahaha
Tata ,tata u 10:12 popij ti jednu za smirenje pa ćeš manje pjeniti hahahahaha
Ako ne znas što je bilo upitaj HEROJE !
Tata j….. ti mater nepismenu..čuj ” Švecka”.
Bravo komentatore u 15 i 04.Nisam čovjek koji psuje ili vrijeđa ali Bože moj dosta ih je više.Nakotili su se ko krpelji i piju nam krv domoljubnu Hrvatsku i blate sve za što su Branitelji i domoljubi prolijevali svoju krv znoj i suze.Mogu samo reći kko na žalost nismo završili posao 1995.godine i sad nam se to ko bumerang vraća u glavu.Ali polako vrijeme ne radi za njih.
Bog i Hrvati!
ZDS!
Što si peder?
TURKSINO, jebem t nepismena.
topson je zlo za hrvasku i hrvatski narod tko topsona gura pravi podjele vidite šta se radi u svijetu svismo na buretu baruta sve more otići u nebo topson je nikakvje to pjevač treba njemu zabranit javne koncerte
Mediji žive od gledanosti a ne od istine.
Da, i? Kakve sad to veze ima
Evo nekih podataka pa kome nije jasno neka malo progugla:
Tako su na području Savske banovine od 1934.g. do 1936. g.(navode se samo neka veća mjesta) osnovane i djelovale četničke organizacije u Zagrebu, Jasenovcu, Varaždinu, Slav. Brodu, Pakracu, Dugoj Resi, Vrginmostu, Topuskom, Vinkovcima, Vukovaru, Srpskim Moravicama, Karlovcu, Đurđevcu, Dalju, Vojniću, Sušaku, Plaškom, Virovitici, Ogulinu, Gomirju, Samoboru, Bjelovaru, Koprivnici, Gospiću, Medku, Borovu i Novoj Gradiški. Nadalje, na području Primorske banovine djelovala su četnička udruženja u Strmici, Vrlici, Otriću, Kninu, Drnišu, Kistanju, Šibeniku, Splitu, Dubrovniku i drugim mjestima.
To ti ništa ne mijenja da je ustaški pokret bio zlo. Normalan čovjek nema šta veličati ustaštvo. Tko god podržava ustraštvo zagađuje sebe i svoju obitelj, a onda i naciju. Thompson zagađuje scijelu naciju s tim.
Za komentatora u 11 i 01.Fuj bijedniče jedan komunistički.Pronađi neki drugi portal na kojemu ćeš liječiti svoje frustracije ispranog i indoktriniranog mozga od komunističkih više decenijskih laži.Muka mi je od tebe i takvih.Na kraju tebi takvima mogu poručiti samo ovo a koje govori tko ste vi:
(Z)LO
(D)NO
(S)OTONA
Bog i Hrvati!
ZDS!
O,… trebaš na liječenje.
90 % Hrvacke vlade djeca udbasa od Anemicnog pa do Nine.sve u reziji” Sove “seksa starog udbasa.
Zašto su najnepismeniji uvijek najglasniji?
Ako ne znaš šta je bilo je politička pjesma. Čudi me da su rukometaši tu pjesmu izabrali.
Anonimni seronjo u 10:43 ,čuj politička pjesma
Šta je političko u njoj de objasni ?
Uzmi ti nešto za smirenje dok nisi obolio od mržnje jadu ,jadni
Ja sam potpuno smiren. Radi se o tome da je to pjesma o ratu i ta vrsta pjesama nema šta tražit u sportu.
A je li ?
Je li ta pjesma slučajno pjeva o srbiji?
Koliko znam pjesma je o Hrvatskoj gdje Hrvatski narod branio svoj teritorij Nije nitko isao u Srbiju ratovati ,niti pjevati o srpskim teritorijima po srbiji.
Šta tebe boli neka stvar šta i kako netko pjeva u drugoj državi .
Nek srbi pjevaju u srbiji što god hoće To je njihovo pravo i nitko im to ne brani
Zakacili se svi Hrvatske ko krpelji.
Ja sam odmah rekao da su pogriješili. Trebali su Ćavoglave uzeti.
Treba li su izabrati ove ljubavne pjesme recimo od “Ladnog piva” i Mileta:
Pjesma se zove – Mlohava čuna:
“Tri kurtona skoro dvadeset kuna
zbrajam dok joj ljubim vrat
plus pice u gradu i dvije kutije pljuga
a meni mlohava cuna
Al’ tako mi i treba kad pijem ko smuk
rek’o sam sebi vec milijun puta
necu pijan forsirati fuk
jer ce biti mlohava cuna”
Normalno da mu je mlohava čuna kada ne sluša Thompsona. Još nosi čizmu broj 42😂 kao kakvo dijete. Nego jebo sad njega, gdje mu je onaj gitarista što je išao po djecu u Zambiju? Išao male crnčiće posvajati kako bi ih mogao podvoditi skupa sa svojom zeneturacom, turkinjom iz Sarajeva i ostatkom stranke MOŽEMO.
Švedska i EU tone ,Trump im visi nad glavom ,gube svoje teritorije a njima smeta jedna domoljubna pjesma u kojoj se slavi ljubav prema domovini i nikoga ne vrijeđa
Deri Trumpe ,rasturi EU ,njihovu gej populaciju gdje im nastranosti i pederi ne smetaju ali zato im smeta pjesma .
Podrška za TRUMPA 🇺🇲🇭🇷💪
Čim ja zinem partija mi sudi
Neka sudi pjevat ćemo LJUDI
Prvo Zlo je Srpsko ubijanje Hrvata (i muslimana) u 1. Jugoslaviji. Ustaški pokret je nastao kao otpor ugnjetavanju Velikosrba i četnika.
Ako već osuđuje te ustaše, onda 10 puta morate prije toga osuđivati komuniste i partizane koji su bili dio zločinačke ideologije i čija ideologija poznaje samo diktaturu.
Kakvih imaginarnih “velikosrba” u 1. Jugi. Srbi su 1918. zauvijek rekli NE Velikoj Srbiji. Kralj Aleksandar je stvorio JUGOSLAVIJU, a ne veliku Srbiju, što su mu saveznici posije 1. svj. rata nudili. Mogao je, ali je odbio. On je imao dobre namjere. Smatrao je da su Slovenci i Hrvati u AU bili porobljeni, i mislio je da jedva čekaju da ih pobjednička srpska vojska oslobodi. Uostalom, pogledaj kako je srpska vojska svečano dočekana na splitskoj rivi, o čemu je svjedočila i spomen ploča koja je tamo bila postavljena, ili doček kralja Aleksandra u Zagrebu. Ustaše su tada planirale izvršiti atentat na njega, ali kad su vidjeli kako su ga Zagrepčani svečano dočekali, odustali su. Kad je kralj ubijen, tijelo mu je brodom prevezeno u Split, gdje ga je masa ljudi u suzama ispratila. Kralj je jednom od svojih sinova dao ime Tomislav, po prvom hrvatskom kralju, a Stjepan Radić mu je bio kršteni kum i predložio je to ime. Tomislavgrad je dobio ime po princu Tomislavu Karađorđeviću, što su Duvnjaci osobno tražili 1922. godine kada skupina Duvnjaka, skupa sa fratrima odlazi u Beograd na prijem kod kralja u čast rođenja njegovog sina. Kralj im je to udovoljio. Toliko je taj “velikosrpski tiranin” mrzio Duvnjake, da im je grad nazvao po svome sinu, a sina po prvom hrvatskom kralju. Zagreb se u staroj Jugi izgradio više nego ikad. Zgrada HNK, Trg bana Jelačića (za vrijeme AU bio stočna pijaca) i još mnogo toga. Spominješ ubijanja. Točno, žandari jesu ubijali one koji se nisu slagali sa sistemom, uglavnom radnike i seljake, jer su im prava bila nikakva, ali ta ubojstva nisu bila etnički motivirana. Žandari su ubijali seljake i po Srbiji, i po Bosni, i po Crnoj Gori, po svim dijelovima Jugoslavije. Zašto je onda Žikica Jovanović Španac 1941., kada je digao ustanak u Srbiji, u Krupnju ubio dvojicu žandara, nego zato što su terorizirali narod. Da nije 1918. stvorena Jugoslavija, Hrvatsku bi danas cijelu vidio sa Sljemena, zato malo se bolje informiraj.
ovo rusi hrvasku samostalnost i suverenitet tkoje taj bogaljski topson njega strpat u zatvor nek tamo pjeva gdjeje taj topson ratovo glumi branitelja bijo podrumas mrs u pizdu materinu
-Jednom za svagda da se zna!!!
-Pozdrav “Za Dom spremni”je stari Hrvatski pozdrav koji je se koristio u 11 stoljeću u vrijeme Kralja Tomislava,u srednjem vijeku u obrani od najezde (osvajača-kako ih blago zovu)-u stvari pravim imenom-plemena-Turaka-geneocidnih,fašističkih itd… kod N. Šubića Zrinjskih u obrani Europe-u Sigetu ,U Sinju-također..Za vrijeme Stjepana Radića-Hrvatske(ubijenog u saboru-zamislite!!!-od strane navodnih antifašista i pravednika zemaljskih mitomana srba) –itd-itd. Kao i mnogo puta tijekom povijesti Hrvata od sedmog stoljeća.Te u obrani i stvaranju Hrvatske države i vojske tijekom Domovinskog Rata.A nije se koristio pozdrav koji uporno podmeću i proturaju laži neobrazovani i nepismeni provokatori(neprijtelji-mitomani-lažovi..itd) iz II svjetskog rata za vrijeme NDH države u kojoj se koristio pozdrav- za dom spremni i poglavnika–a taj se pozdrav nije koristio nigdje nego tad,tako da se zna za sve buduće manipulatore .Ovo imate u knjigama a i na Google-pretraživanja ako neda Vam se čitati povjesne knjige i spise za provjeru svega navedenog..
-DOSTA VIŠE LAŽI I NEISTINA–ZA DOM!!! SPREMNI!!!NEK S ZNA!!!
Tko bi rekao da je Udba tako jaka da i 2026.godine kontrolira čak i Europski rukometni savez i državu Švedsku.
Ja mislim i kad krupa bude padala i uništavala usjeve, prazne glave, kao ti, će reći da je i to djelo Udbe.
Ajde ti seljačino brini o krupi i usjevima to je tvoj najveći doseg nemaš pojma koliko zla je udba nanijela hrvatima diljem svijeta, i još nanosi .sreća samo da im moć slabi što više vrijeme prolazi. A očito si i ti neki njihov potomak
Jebem Vam m.a.t.e.r debilnu više s tim pozdravom ZDS i s Thompsonom. I boli me kurac je li stari ili novi hrvatski pozdrav. Ako je stari onda je staro sranje, a ako je novi onda je novo sranje. Dok nije bilo Thompsona malo tko je u svijetu čuo za ustaše. Sada će svatko živ znati za tu hrvatsku sramotu.
Kako vama debilima nije jasno da ne postoji UDBA više i da je Švedska civilizirana zemlje i prijavu je napravio obični pojedinac kojemu smeta Thompsonovo licemjerno revanje. I Švedska kao civilizirana zemlje se odmah raspitala tko je taj Thompson. Vidjela je o kakvom se licemjernom revatoru radi i naravno da je zabranila. Nema tu nikakve UDBE niti bijelih miševa.
Debil te je napravio dok si toliko glup i jadan Čuj pojedinac prijavio
Seronjo glupa ne prosipaj se više Debili poput tebe spominjuci dano nocno Thompsona reklamirate ga i dajete mu besplatnu reklamu .
Šta pjenis ovdje ko kakav luđak retardirani ,idi liječi se!
Procitaj nešto u životu,uopće pjesma nije sporna demantirali su to iz Švedske !
Nego zacet mržnjom ,pjenis bespotrebno ko kakav kreten
Hajde nam ti kao načitani domoljubni Hrvatina objasni kako to djeluje UDBA, tko je financira, koliko ima članova, kako je organizirana hijerarhjiski. Tko je na čelu UDBE?
Prvenstveno Švedska je jedna pederska država koja je muslimanima sa bliskog istoka i podsaharske Afrike podijelila milijun državljanstava. Uz to je zemlja sa najviše silovanih žena i muskaraca( da muškaraca) u Europi.
Dakle odvratna nakupina degenerika predvođenih lezbijskim feministicama.
To sto je tebi i takvima civilizirana samo govori o kakvim se osobama radi i koliko trula genetika uz naopak odgoj može upropastiti jedan narod ako se previše razmnožite.
Istina o hrvatskom narodu je samo jedna i jadan onaj tko ju izvrće.
Ja znam samo jedno …pjevat ćemo ljudi…💪🇭🇷
Hvala prijatelji, hvala saveznici. Slava Ukrajini ❤️🌈🐖🇪🇺🏳️🌈🫶🏿
A tvoj riječnik kad se ne može protiv istine i argumenata..samo govori kolko si jadan i žalostan..seronja vulgarni..Za Dom Spremni!!!
Sjećate li se kada je bilo prvenstvo u Poljskoj pa kada je švedski kapetan momčadi za kapetansku traku uzeo pederske dugine boje? Sjećate li se reakcije publike i prijetnje švedskog tima da se neće vratiti na teren na drugo poluvrijeme jer je publika zviždala i vrijeđala Šveđane na pederskoj osnovi?
Slava Ukrajini 🫶🏿🇪🇺🌈
Druže Plenkoviću skini žutu zvizdu
Pa je metni Uršuli na pizdu
Tko ne voli slušati Thompsona kurac mu se ne diže.
Reprezentacija Hrvatske je odmah trebala napustiti natjecanje , ako im je ta pjesma toliko vazna jedina ispravna stvar bi bila napustiti turnir.
Jesi li ovo sam smislio ili ti je netko pomogao da ovo smislis i napišeš anonimni u 17:56
Blago tebi ,ti i ne znas da si glup ,teško tvojima sa tobom .
Upravu si ti u 17:56 bolje da su Čavoglavu pjevali
Za komentar 13.25.
Isprani mozgu, čudi me da znaš da je 2026 godina ,koliko si glup, ne vidiš dalje od nosa zbog svoje mržnje, poklopi se ušima udbaški iscidku
E moj Thompsone, samo ti nama pjevaj, dušmani nam nebi dali, da se krstimo, boga molimo, i nosimo našeg spasitelja, u srcu, i oko vrata, to nam nemogu nikad zabranit❤️
Ovome je sve kumovao sin udbaški roditelja iz Tomislavgrada Danijel Majić “ novinar”Frankfurtu koji je bio na Bleiburgu sa zločinačom zastavom , jedan naš novinar ga pljunio pa je donio doprinos da Austrija zabrani sjećanje.
šansa za prić na Matu Bulića
A jaki pisama, i velike šćeteee. Neš ti.
KOJI SU OVO SLIEPIMIŠI ŠTO POKAZUJE SVOJU PAUKOVU MREŽU NA MARKU PERKOVIĆU TOMPSONU JESU LEGENDE DA SU NEKADA BILI U SNAZI NEBI BILO
NI ROMA NI ROMULA
ŠTA SE OVO DEŠAVA SA NAMA DIDAMA TKO TO NAS DISKRIMINIRA ZAŠTO BI NAM NETKO ZAČIPAO USTA A NISMO JOŠ NIŠTA REKLI ,PREDLAŽEM DA SE ODE PRED VELEPOSLANSTVO I SAT VRIJEMENA PROSVJEDNI SKUP NESMIJU UNUCI PITATI DIDA SRAMOTA IDEMO MIRNO MALO NAS JE AL NAS IMA LP
Ludog naroda…
sve dok netko simpatizira Partizane,Mudżahedine,Četnike ….budite bez brige da će biti i nas koji ćemo simpatizirsti naše Ustaše….pa ovi prvi bili su puno veĉi zločinci…ali hoće sve da pripišu Ustaśama.