Tijekom prosinca, učenici s područja Kočerina sudjelovali su u hvale vrijednoj humanitarnoj akciji, pridruživši se međunarodnoj organizaciji Mary’s Meals (Marijini obroci).
Ova organizacija osigurava svakodnevnu prehranu u školama za djecu u najsiromašnijim zajednicama svijeta, a zahvaljujući trudu domaćih učenika, postignuti su impresivni rezultati.
Kako je priopćeno iz Osnovne škole Kočerin, učenici su svojim prikupljenim sredstvima uspjeli osigurati prehranu za ukupno 60 djece tijekom cijele školske godine.
Empatija na djelu
Pod vodstvom svojih vjeroučiteljica, s. Katarine Vučić, Matee Soldo i Katarine Mandić, djeca su kroz ovu akciju pokazala iznimnu empatiju prema svojim vršnjacima koji žive u teškim uvjetima.
Pojedini učenici imali su priliku kušati kašu kakva se svakodnevno poslužuje djeci u programima Marijinih obroka. Taj obrok, koji je mnogima u najsiromašnijim državama često jedini u danu, simbolizira ne samo preživljavanje, već i nadu u obrazovanje i izlazak iz kruga krajnjeg siromaštva.
Iz škole su izrazili zahvalnost svima koji su na bilo koji način doprinijeli ovoj akciji.




















Bravo dječice
Bravo za Kočerin
Bravo za Skolu i djecu nek se ugledaju ovi mamlazi iz Potkraja kako se transparetno radi a ne kao vi zamracite gdje god stignete od vodovoda do turnira pa do adventa nista vam nije humano samo svoju korist gledate .
Bravo za vjerouciteljice i skolu.A svatko ko radi bi mogao uplatiti godisnje 43 km da jedno dijete ima cijelu godinu obrok u skoli i da neumre od gladi dok mi bacamo hranu,odjecu i kupujemo silu gluposti