Ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman ocijenio je da je član Predsjedništva BiH Željko Komšić teško unazadio odnose Hrvata i Bošnjaka u toj zemlji nakon što je u govoru pred Ujedinjenim narodima optužio Hrvatsku za agresiju na BiH i korupciju u predmetu pred Europskim sudom za ljudska prava.
Odbacujemo aluzije nelegitimnog člana Predsjedništva BiH Željka Komšića, koji je teško unazadio odnose između Hrvata i Bošnjaka u Federaciji BiH, objavio je na X-u šef hrvatske diplomacije.
Komšić je u četvrtak u govoru na Općoj skupštini Ujedinjenih naroda u New Yorku optužio Hrvatsku za agresiju tijekom rata na BiH i za rušenje žalbe njegova savjetnika Slavena Kovačevića. Izrazio je i sumnju u korupciju Europskog suda za ljudska prava u tom predmetu, piše Hina.
Grlić Radman je naveo kako Komšić ‘nastavlja s aktivnostima koje urušavaju stabilnost i prosperitet Bosne i Hercegovine te sabotiraju njen europski i euroatlanski put’.
Njegov istup je na X-u osudio i zamjenik ministra vanjskih poslova BiH Josip Brkić, rekavši kako retorika koju Komšić koristi produbljuje unutarnje podjele u zemlji i nanosi štetu ugledu Bosne i Hercegovine na međunarodnoj sceni.
Odbacujemo aluzije nelegitimnog člana Predsjedništva BiH Željka Komšića, koji je teško unazadio odnose između Hrvata i Bošnjaka u Federaciji BiH.
On i dalje nastavlja s aktivnostima koje urušavaju stabilnost i prosperitet Bosne i Hercegovine te sabotiraju njen europski i…
— Gordan Grlić Radman (@grlicradman) September 26, 2025
(www.jabuka.tv | Foto: Facebook)


Unozadili toliko da se više nikada neće popraviti odnos muslimana i Hrvata u BIH kakav je prije bio .Pokazali su svoje pravo lice prvo u ratu ,a sada podvaljivanjem komsica u miru .
Prestani te ih nazivati tz bosnjacima imenom koji su sami sebe u ratu prozvali .
Nikakvi oni nisu tz bosnjaci već poturice nastale kad su turci poturcili kršćane za vrijeme osmanlija
Može li ikako na Balkanu biti političar a da nije ljigav?
Komsic je proizvod srba ubacen u redove glupih muslimana da uništi odnose između Hrvata I muslimana
Komšić je u UN- u izjavio da su Srbija i HRVATSKA izvršili agresiju na BiH.
E sada….. Srbija koja je izvršila agresiju je nagrađena sa Entitetom RS u BiH i to Komšić priznaje…a sada priznaje i Palestinu.
Komšić ne priznaje Herceg- Bosnu…a priznaje Republiku BiH….sve što je hrvatsko u BiH Komšić ne priznaje.
Što bi bilo da HVO i HV nisu bile uopće u BiH 91-95.
Bili BiH uopće bilo ..
100% je nebi bilo.
Komšić je produkt islamljeviĉara.
Umjesto da se stalno pučka narod poduzme nešto
Za početak pitanje ustavnosti bosanskog jezika
Jezik se imenuje po narodu zemlji i sl.
Dobro je Dodig jednom izjavio
Ko vam je dao pravo da ga zovete bosanski
Bosanski jezici su Hrvatski, srpski, albanski, jezik bošnjačkom naroda, i dr
Isto to su i bosanskohercegovački jezici
Ali bošnjaci imaju agendu zemlja Bosna ( onaj Lavrić i sl ” inetelektualci”), pa onda bosanski jezik ma što ti bilo kao “autohtoni
Pa DF 99 bošnjačko članstvo ali je stalno kandidat za hrvatskog člana predsjedništva itd
Komšić je produkt islamljeviĉara koji hoće državu kakva samo njima paše.
Komšić je kalkulant i zna od koga može i dobiva glasove….pa se tako ponaša.
Podvaljeni komsic ,muslimanski iscjedak je ubacen u BIH da stvara nered i razdor među narodima
I nek stvara jer to vodi raspada BIH .
Doveo je do toga da su Hrvati radi njega zamrzili muslimani u BIH
Jebo sebi nanu pokvarenu
A ko se javlja , šta si ti zla nanio Hrvatima nemoze 10 komšića . Ko nam ubija domaće životinje i priprema nas za igre gladi ???
Zabranite BiH ulazak u EU i problem riješen mi Hrvati smo odavno u Europi nek Komšić tursko kopile po ženi ide u Palestinu neće imati mjesto u BiH živjela RS HZHB heroj gen Praljak
Cetnicko govno ,Did materin otac cetnicki vojvoda s Kupresa ubacili ga Srbi i UDBA da truje odnos Hrvata i muslimana.
Ukinite 500 tisuce i vise domovnice i putovnica koje ste dali bosnjacima. Bar je to lako.! Ne pametuj te nego radite nesto konkretno. Ili je konacni projekt nestanak hrvata u BiH. Mate Granic je tome dobro zaslužan a on i danas glavni savjetnik Plenkovicu i ovo liku. I mo onda o Komsicu pricamo
Je li ovo onaj masonski pacov koji unistava seljake u RH. Otima im zdrave svinje i ubija da bi nas trovali kukcima i otrovima koje ce nam uvesti. Unistiti selo i seljaka je zlocin, genocid nad sopstvenim narodom
U BiH će vječito biti …..
Zraka,Trave,Šuma ,Vode i Seljaka…sve to što se samo po svojoj prirodi renegerira…….a sve drugo što se želi nametnuti ne uspjeva u BiH.
Obojica ste ista!
Gospodine Radman kako ide eutanazija svinja u RH, kako ide tvoj biznis dok selo i seljaka uništavajte. Projekt sotone i zla koja se gura čovječanstvu. I ti i Komsic ste jedno veliko zlo za hrvate i ljudsku vrstu.
Komšić će se na kraju sam ubiti kad vidi šta je radio i kakav je treba ga sahraniti u Hercegovini da mu se seremo na grob
Dobar je Komšić, kao podsjetnik jer nam je kokošije pamćenje. Pored svih zločina od Srba od 1918 pa do sada cajka se ugnijezdila, Severine koncert prave po našim mjestima …
Znamo samo navijat kad je utakmica a onda po starom.