Nikolina Violina i etno skupina Didak predstavile emotivnu obradu “Vjetre s Dinare”

Poznata violinistica Nikolina Violina udružila je snage s etno skupinom Didak kako bi publici donijela snažnu i dirljivu obradu pjesme “Vjetre s Dinare”.

Spot je snimljen na samom vrhu planine Dinare, donoseći upečatljivu vizualnu interpretaciju stihova i naglašavajući snažnu vezu između glazbe, prirode i tradicije. Zadivljujuće prizore planinskih vrhova ovjekovječio je videograf Dario Pehar, a audio je snimljen u Mass Studiju u Mostaru.

Obrada spaja tradicionalnu melodiju i virtuozni violinski izričaj, stvarajući glazbenu priču koja ujedinjuje bogatu kulturnu baštinu i suvremeni zvuk. Kako kažu izvođači, inspiracija je došla upravo s planine:

“Vjetre s Dinare” – ova planina bila je naša najveća inspiracija. Cover je nastao iz ljubavi prema glazbi, ali i prema mjestu koje nas je ispunilo mirom i snagom.

(www.jabuka.tv | Foto: Screenshot)





2 komentara

Komentiraj: