Za ostvarivanje prava na povrat PDV-a prilikom kupnje prve nekretnine u Bosni i Hercegovini bit će potrebno prikupiti ukupno sedam dokumenata, potvrdio je Srđan Amidžić, predsjedatelj Upravnog odbora Uprave za neizravno oporezivanje BiH.
Najavio je kako bi sjednica Upravnog odbora UIO trebala biti održana krajem mjeseca, uz napomenu da su se zakonski rokovi za pripremu podzakonskih akata neznatno produljili kako bi se pojednostavila procedura.
Potrebni dokumenti za povrat PDV-a:
- rodni list
- vjenčani list
- uvjerenje o državljanstvu
- potvrda Porezne uprave da prethodno niste imali promet nekretnina
- potvrda Uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove (FBiH/RS) da niste bili vlasnik nekretnine
- potvrda o podmirenju svih obveza prema prodavatelju nekretnine
Realno govoreći, ako se netko tome ozbiljno posveti, sve potrebne papire može prikupiti u roku od pet dana, izjavio je Amidžić za Nezavisne novine.
(www.jabuka.tv)


Hebem li vam nanu, uveli ste toliko ograničenja da će samo mali dio ljudi moći dobiti bilo šta od ove ustane i nepravedne države. Šta je sa ljudima koji zbog neimaštine nisu mogli prije četrdesete godine riješiti stambeno pitanje? Šta je sa onima koji su naslijedili recimo trećinu obiteljske kuće i naravno nisu mogle tri obitelji da žive u njoj? I oni otpadaju… Nepravda na svakom koraku, u svakom zakonu, u svakoj riječi i svakom djelu ovih vragova na vlasti… Dođe čovjeku da se ubije koliko nepravde ima
slažem se da treba pomoći ljudima, žao mi je što ste ogorčeni. Samo mislim da treba konstantno ulagati u sebe i svoje znanje i naravno stisnuti i boriti se svaki dan za sebe i svoje voljene, financijski rezultat neće izostat..