U Sudu BiH danas je održano ročište na kojem se razmatrao prijedlog Tužiteljstva BiH za određivanje pritvora kineskom državljaninu Yong Zhangu (42), osumnjičenom za međunarodno navođenje na prostituciju u BiH.
Tužiteljstvo vodi istragu protiv osumnjičenog koji je, od veljače do lipnja 2025. godine na području BiH, radi ostvarivanja zarade od pružanja seksualnih usluga stranih državljanki, navodio i poticao više državljanki Narodne Republike Kine na pružanje seksualnih usluga klijentima u BiH, čime bi počinio kazneno djelo međunarodnog navođenja na prostituciju – naveo je tužitelj.
Opasnost od bijega
Tužiteljstvo BiH predložilo je pritvor zbog opasnosti od bijega.
Smatramo da postoji opasnost od bijega jer osumnjičeni nema nikakve veze s BiH, nije prijavljen u BiH i kretao se kroz više gradova prije uhićenja. Obitelj mu živi u Kini, sve njegove veze su u Kini te postoji osnovana sumnja da bi puštanjem na slobodu postao nedostupan pravosudnim organima – rekao je državni tužitelj.
Tužitelj je također naveo kako je kod djevojaka pronađena velika količina prezervativa i lubrikanata, što dodatno ukazuje na pružanje seksualnih usluga.
U prijedlogu smo se pozvali na izjave djevojaka koje su jasno identificirale osumnjičenog kao osobu koja ih je vrbovala, poticala i nalazila im klijente – kazao je tužitelj.
Osumnjičeni je otkriven u okviru međunarodne operacije.
Braniteljica osumnjičenog protiv pritvora
Braniteljica osumnjičenog izjavila je kako se protive određivanju mjere pritvora.
Smatramo da iz dokaza proizlazi kako su postojali određeni operativni podaci i informacije kojima je PU Doboj i MUP Republike Srpske raspolagao radi pronalaska djevojaka koje se bave prostitucijom, no dokazi ne upućuju na to da je moj branjenik počinio kazneno djelo koje mu se stavlja na teret – izjavila je braniteljica.
Ukazala je i na izjave dviju djevojaka koje su spominjale osobu iz Vijetnama s kojom su, prema njihovim tvrdnjama, sve dogovarale.
Sud će odluku o pritvoru donijeti naknadno, piše Avaz.ba.
FUP uhitio Kineza koji je podvodio djevojke u Mostaru i još tri bh. grada
(www.jabuka.tv)
Dokle je doslo da i kurve uvozimo
Ako prezervativi nisu kineski treba proširiti istragu .Sigurno se tu radi o međunarodnom lancu
Jesi ti vidio kineza šta mu je palo napamet i to u mostaru,.
Ove su ima 4 godine tudan vec…
Isfurana roba,sad su muški u modi
Pa to je vazda bija najstariji zanat kod ljudi – šta se sada kao čudite …