Nikola Kalinić: U Hajduku je teško igrati

Hajduk je u zaostaloj utakmici drugog kola SuperSport HNL-a na Poljudu pobijedio Rijeku 2:0. Golove su zabili Stipe Biuk u 66. minuti i Nikola Kalinić u 76.

Rijeka je kraj utakmice dočekala s igračem manje. Lunetta je dobio crveni karton u 84. minuti.

Bio je ovo šesti poraz ove sezone za Rijeku, koja je na dnu ljestvice. Hajduk se popeo na drugo mjesto.

Utakmicu je komentirao Nikola Kalinić.

Od samog početka smo imali inicijativu i stvarali šanse. Nismo zabili na početku, ali smo nastavili u drugom poluvremenu u istom ritmu i zasluženo pobijedili. Majstorska lopta Livaje, drago mi je što sam zabio. No, prije svega mi je drago što smo uzeli tri boda u teškoj utakmici. S Rijekom je uvijek nezgodno igrati, pogotovo na Poljudu. Mislim da smo se maksimalno dali i da smo bili bolja ekipa, rekao je Kalinić pa dodao:

Moramo nastaviti ovako. Kiksevi se događaju u nogometu, tako smo i mi nesretno kiksali u Šibeniku, ali trebamo nastaviti pobjeđivati. U Hajduku je teško igrati, svaki kiks se gleda pod povećalom. Moramo pobjeđivati iz utakmice u utakmicu, a na kraju će isplivati rezultati. Nema nikakvog slavlja. Ako budemo pravi, slavit ćemo na kraju sezone, a ne sad.