Veljača 2012. godine ostat će zapamćena kao mjesec u kojem je Hercegovinu pogodilo najjače snježno nevrijeme u posljednjih nekoliko desetljeća.
2. veljače počeo je padati snijeg te se pretpostavljalo da će biti kao i prethodnih godina, par centimetara, zadržati se dva do tri dana te da će s prvom kišom nestati. No, dogodilo se to da se snijeg zadržao sve do 15. veljače, a izmjerene su i najviše visine snijega u nekim gradovima.
U gradskim sredinama snijeg je iznosio u prosjeku 80 centimetara, a u okolnim mjestima, selima i brdima i preko jednog metra.
Širokobriježani su o snijegu iz 2012. godine snimili i dokumentarac.
Sela su bila izolirana, promet u gradovima je bio obustavljen u potpunosti, namirnica u trgovinama je nestalo, a svi skupa smo proživjeli jedan kaos, a još više nas je zbunjivala nespremnost i neorganiziranost lokalnih vlasti koje je zateklo ovo nevrijeme.
Snijeg u Hercegovini 2012. godine urezao se mnogima u sjećanje, a prema meteorološkim stručnjacima neće se ponoviti još dugo.
U nastavku pogledajte nekoliko naših članaka popraćenim fotografijama i video prilozima iz te godine te se ukratko posjetite kako su ljudi proživljavali to (ne)vrijeme.
>> VREMENSKE NEPRILIKE: Pratite najnovije informacije iz minute u minutu!
>> Snijeg u Hercegovini (GALERIJA FOTOGRAFIJA)
>> U Iščekivanju južine – dokumentarni film o zimi u Hercegovini 2012. (VIDEO)
(www.jabuka.tv)
































Sve je prolazno samo je Miro konstanta.
Hahahaha🤣🤣🤣
Bog,Bog…
Pa mi kakaju o klimatskoj katastrofi. 🤣
Bktjb Strahomire.
Ehh kad se sjetim, fino sve bilo ocisceno, HDZ se pripremio kao i uvijek, lijepa vremena lol
Kita je materina bia očićšćena 50 dana.
Jbt kako je fino grad bio očišćen sve prohodno hahahahaha, sela 10 dana nisu mogla maknuti a naš gradonačelnik jednu s brda jednu s polja pa radi se ovo ono moraš prevoditelja imat da bih razumio šta govori
Aa kako je lijepo za prisjetit se. Nece nam nikad toliki snijeg past
Ljudi su u stanju uništiti baš sve: zagaditi zrak,vodu i zemlju,devastirati okoliš,uništiti stoljetne šume,istrjebiti sve životinjske vrste,i naravno poremetiti sav eko sustav i klimu..
Arktik se ubrzano otapa,pa zar vam to nije znak za uzbunu..
Ako u Alpama nestaju glečeri,zatvaraju se skijališta,nemojte se čuditi što u nižim krajevima više nema snijega..
Ako se ovako nastavi,zemlja će postati samo jedna otužna i sterilna pustopoljina..
A do tada možete slobodno na duže vrime pospremiti zimske gume i lopate za snijeg..
Za tebe vridi – blaženi oni koji ne vidiše, a povirovaše
A šta očekuješ od mene? Idi žali se onim što profitiraju od nafte,plastike,teških metala,raznih otrova itd…
Posle ovog nije davlja ni zabijelio u zadnji 13g
Nedaj Boze ono vise nikad ko je bolestan sta je jada vidio nikako do doktora doc,ili di vec triba lako je ko je zdrav mlad,pa lezi i vapi da mu je malo se na snigu provozat
Ne ponovilo se.
Sićam se ko da je jutros bilo. I onda mi pade na pamet: Ovako nije palo od 1892. kad se Tito rodio. Kurvinče, odma izaša na snig, a svig veelil,veelik, veći nego 2012. Kurvinče Tito okolo sve gađa grudvama, dok ga matwer ne utra u kuću. Oće opet vani, pa ga mater opiči brstinom po prknu. E neka, i tribalo je!! Tek se onda kurvinč smirilo.
2012.Opet s pojavio na onom vlikom snigu. Kurvinče malo nareslo, valja oni snig i pravi Snješka Bijliča i okolo s smješka. Onda opali grudvom jednu babu, a ona mu reče:
-Mater ti jbem družw Tito., di mne nađe gađati. Kurvinče neđe uteče. Od tada ga nitko ne viđa.
Hahaha kurvinče negdi vreba opet ce se on pojavit
Ne ponovilo se nikad.
Sesaru i Miri stoji lopata kao kravi sedlo…. a Dalibor star kockar he he hahaha
Bilo je gadno i srićom od tada više nije bilo velikog sniga na ovim prostorima, a nadajmo se da ga i u budućnosti neće biti. Oni koji žele ići na skijanje imaju di, Italija, Austrija, Francuska, Švicarska itd.
Ne ponovilo se. Dabogda moje oči nikad više ne vidjele snijeg u Širokom!
Jebo te Tito, dobro si ga 🤣🤣🤣