7 komada za kraj jeseni: Posušje sjajnom predstavom osiguralo jesenski naslov prvaka

Nogometaši Posušja uvjerljivom pobjedom u sklopu 15. kola m:tel Prve lige FBiH protiv Budućnosti iz Banovića osigurali su jesenski naslov prvaka.

Izabranici Denisa Ćorića furioznom izvedbom svladali su Banovićane rezultatom 7:0 na svom Mokrom Docu.

Bila je to sjajna igra od prve do posljednje minute i Posušani mogu mirni i više nego zadovoljni iščekivati nastavak sezone na proljeće, jer kroz cijelu polusezonu su pokazali najviše, a današnja uvjerljiva predstava bila je kruna odličnih igara ove jeseni.

Iako su u ovu utakmicu ušli bez dvojice bitnih igrača, Jure Glavine i Ivana Buhača, njihov izostanak se praktično nije niti osjetio jer su ostali igrači briljrali, a prije svih Ivan Bešlić i Marin Vranjić koji su postigli po dva pogotka.

Posušani su riješli sve dvojbe u prvoj polovici prvog poluvremena. Za 1:0 pogodio je Ivan Bešlić u 11. minuti. Luka Lučić je iz jedanaesterca povisio na 2:0 u 29. minuti. Novi gol za Posušje šest minuta kasnije postiže Dominik Begić nakon sjajnog solo prodora, čime je postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Posušje je nastavilo dominirati i postizati pogotke. U 63. minuti bilo je 4:0, kada je glavom pogodio Marin Vranjić.

Ivan Bešlić postiže svoj drugi pogodak u 84. minuti za peticu u mreži Banovićana. A u 90. minuti i Vranjić postiže svoj drugi pogodak za 6:0.

Konačan rezultat od 7:0 u sudačkoj nadokandi postavlja Nikola Šiško za fantastičan kraj jeseni na Mokrom Docu.

Posušje je tako osiguralo jesenski naslov prvaka nakon 15 odigranih utakmica.

Proljetni dio sezone nastavlja se 6. ožujka iduće godine, a Posušje će tada na svom terenu dočekati jednog od konkurenata za vrh ljestvice, TOŠK iz Tešnja.