28 godina od povijesne utakmice: Prva pod imenom NK Široki Brijeg

Na današnji dan prije 28 godina klub s Pecare odigrao je prvu utakmicu pod novim imenom – NK Široki Brijeg.

I taj dan bila je nedjelja. Širokobriježani su odigrali povijesnu utakmicu protiv Kamešnice iz Podhuma u sklopu 4. kola Lige Herceg-Bosne.

Na toj utakmici, 1. listopada 1995. godine klub s Pecare prvi put zaigrao je službenu utakmicu s novim imenom NK Široki Brijeg, koje se zadržalo do današnjeg dana i s kojim je klub ostvario najveće uspjehe u klupskoj povijesti.

NK ŠIROKI BRIJEG – NK KAMEŠNICA 1:0 (0:0)

Široki Brijeg, 1. listopada 1995. Stadion Pecara. Vrijeme oblačno. Teren dobar za igru. Gledatelja oko 400. Sudac: Ilija Dukić (Tomislavgrad). Strijelac: 1:0Matan (62).

• NK Široki Brijeg: Dukić, Skoko, Tomić, Z. Bubalo, Ćavar, Musa, Bogdan, Babić, Slišković, Marušić, Matan. Trener: Žarko Barbarić.
  • NK Kamešnica: Perković, Bartulović, J. Vrdoljak, Z. Duvnjak, A. Omazić (od 81. Pelivan), Krešo, M. Vrdoljak, Mioč (od 73. Krivić), Čeko, Z. Duvnjak, M. Omazić. Trener: Vinko Vukoja.

Igrač utakmice: Zoran Bubalo (NK Široki Brijeg).

Na koncu sezone 1995./1996. u finalu su se sastali Široki Brijeg i Kostrč. Prva utakmica odigrana je u Kostrču, a uzvratna na Pecari. U Posavini nije bilo pogodaka. Domaćin je pružio snažan otpor dvostrukom prvaku Herceg-Bosne. No, imao je Kostrč i sreće. Marušićeve, Matanove i Bubalove lopte “zujale” su oko domaćih vrata.

Na uzvratu je Široki Brijeg odigrao briljantnu utakmicu. Već u 7. minuti Anđelko Marušić načeo je mrežu gostiju, a hitronogi Tihomir Skoko u 27. minuti postigao je drugi pogodak i praktično riješio pitanje pobjednika. Do kraja susreta igralo se samo na jedna vrata, Kostrčova. Treći pogodak postigao je najbolji igrač utakmice Mario Slišković. Tri pogotka bili su dovoljni za treći naslov i veliko slavlje.