Zubac nastavio s ”double-double” učincima, Bogdanović vrlo dobar

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac upisao je peti uzastopni “double-double” u pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Cleveland Cavaliersa sa 120-118.

Zubac je za 27 minuta provedenih na parketu Crypto.com Arene ubacio 14 koševa uz šut iz igre 7-10, te dodao 11 skokova, jednu asistenciju i tri izgubljene lopte.

Junak susreta bio je Paul George koji je postigao čak 23 od svojih 39 koševa u posjednjoj četvrtini. Clippersi su stigli do slavlja premda su nadoknadili zaostatak od 26 poena za treću najveću povratničku pobjedu u povijesti franšize.

Uspješni su bili i New York Knicksi koji su na gostovanju porazili Milwaukee Buckse sa 122-109.

I u ovom susretu smo vidjeli obrat. Bucksi su u trećoj četvrtini imali deset razlike (66-56), međutim gosti su do kraja četvrtine okrenuli rezultat u svoju korist (89-85), a potom u posljednjoj dionici pobjegli na +16. Na koncu je završilo 122-109, piše Hina.

Goste je do pobjede predvodio Jalen Brunson sa 43 koša, šest skokova i osam asistencija. Brunson je tako još jednom briljirao protiv Bucksa protiv kojih ove sezone u pet susreta ima prosjek od 37.2 koša.

Donte DiVincenzo je dodao 26 koševa, dok je Bojan Bogdanović za Knickse igrao 17 minuta postigavši 15 koševa uz šut 6-9 iz igre pri čemu je trice gađao 1-1. Kod Bucksa koji su upisali četvrti uzastopni poraz, najefikasniji su bili Giannis Antetokounmpo sa 28 koševa, 15 skokova i osam asistencija, Bobby Portis sa 24 koša, te Damian Lillard sa 23 koša i šest asistencija. Bucksi su drugi na Istoku (47-31), a Knicksi četvrti (46-32).

U sudaru klubova u kojima igraju hrvatski košarkaši Dario Šarić i Luka Šamanić, Golden State Warriorsi su pobijedili Utah Jazz sa 118-110. Dario Šarić nije nastupio za Warriorse, dok je Luka Šamanić igrao pet minuta za Jazz bez postignutog koša.