Zubac i Bogdanović odlični u pobjedama svojih momčadi

Oba hrvatska reprezentativca u NBA ligi odigrala su u noći s ponedjeljka na utorak jako dobre utakmice i pomogla svojim momčadima da dođu do uvjerljivih pobjeda.

Bojan Bogdanović opet je premašio 20 poena, a Ivica Zubac sigurno bi došao do double-doublea da ga je trener imao razloga vraćati u igru u posljednjoj četvrtini.

Zubac je postigao 18 poena uz vrlo efikasnih 8/10 iz igre te 2/4 s linije slobodnih bacanja, a uhvatio je i osam skokova uz jednu asistenciju i izgubljenu loptu za manje od 23 minute na parketu. Kada se trebao vratiti na parket nakon predaha u posljednjoj četvrtini, LA Clippersi već su osigurali pobjedu nad Golden State Warriorsima (119:104).

Hrvatski je centar bio drugi najbolji strijelac Clippersa, nakon sve boljeg Terancea Manna, koji se sve bolje snalazi u novoj ulozi organizatora, a sinoć je izjednačio najbolji učinak karijere u regularnom dijelu sezone s 25 poena, kojima je pridodao sedam skokova i šest asistencija. Reggie Jackson također je odigrao svestranu utakmicu s 10 poena, devet asista i osam skokova.

Stephen Curry užario se odmah na početku utakmice i pogodio prvih šest šuteva, a već na poluvremenu je bio na 26 poena, ali se u drugom potpuno ohladio i završio s 33. Klay Thompson imao je najlošiju večer od povratka nakon dvije i pol godine te završio sa sedam poena uz grozan šut 3/14.

Bojan Bogdanović protiv Houstona je krenuo slično kao Curry, pogodio prvih pet šuteva i imao 13 poena već nakon prve četvrtine. Završio je s 22 (šut 8/14, trice 4/7, slobodna bacanja 2/2), pet skokova, dvije asistencije i tri izgubljene lopte. U uvjerljivoj pobjedi Jazza 135:101 samo je Donovan Mitchell zabio više (30).

Nikola Jokić nastavio je pohod prema obrani titule MVP-ja u pobjedi Denvera Nuggetsa nad Orlandom 121:111, iako je učinak od 25 poena, 15 skokova i sedam asistencija za njegove standarde zapravo čisti prosjek.

Brooklyn Netsi konačno su prekinuli niz poraza nakon što se popeo na 11 utakmica. Ben Simmons još nije debitirao jer je tek u procesu povratka natjecateljske kondicije nakon što nije igrao cijelu sezonu, ali preostala dva igrača koja su stigla u razmjeni za Jamesa Hardena su se iskazala, prenosi Index.

Seth Curry bio je najbolji strijelac Netsa s 23 poena, a Andre Drummond je bio blizu double-doublea s 11 poena i devet skokova u uvjerljivoj pobjedi 109:85 nad Sacramentom, čija je nova zvijezda Domantas Sabonis ostao na samo devet poena i devet skokova.