Zubac dvoznamenkast u porazu Clippersa, Harden prvo ime utakmice

Krenula je i NBA predsezona, a prvu utakmicu odigrali su Houston Rocketsi i LA Clippersi u Stan Sherrif Centru u Honoluluu.

Bila je to utakmica bez prevelike napetosti u kojoj su Rocketsi vodili gotovo cijelu utakmicu te u konačnici slavili rezultatom 109:96.

Rocketsi su već u prvoj četvrtini imali dvoznamenkastu prednost, a sredinom druge četvrtine Clippersi se uspijevaju vratiti i prijeći u vodstvo.

Međutim, bilo je to kratkog vijeka. Rocketsi su na poluvremenu vodili 17 razlike (57:40), u drugom poluvremenu imali i 26 koševa viška te mirno priveli utakmicu prema kraju.

James Harden predvodio je Rocketse s 37 koševa, sedam skokova i sedam asistencija, Chris Clemons dodao je 15 koševa, a Clint Capela 14 poena i 11 skokova, prenosi Sportnet.hr.

Najbolji je kod Clippersa bio Montrezl Harrell sa 17 koševa i šest skokova. Ivica Zubac dodao je deset koševa (4/5 za dva, slobodna bacanja 2/4), pet skokova i dvije blokade za 17 i pol minuta na terenu.