Zrinjskom derbi protiv Sparsa za vrh poretka

Veliki derbi 9. kola Lige 11 Prvenstva BiH za košarkaše odigrali su Zrinjski i Spars, a pobjedu je slavila domaća momčad, koja je na kraju bila bolja rezultatom 97:87 (25:23, 31:23, 21:17, 20:24).

“Plemići” su tako sada usamljeni na vrhu poretka sa skorom 8-1, dok Spars, kao i Kakanj, ima skor 7-2 budući da su kakanjci večeras s uvjerljivih 105:80 svladali momčad Radnika iz Bijeljine.

Momčad Hrvoja Vlašića je teže nego što krajnji rezultat sugerira slavila u ovom derbiju, jer nakon koševa Igora Josipovića na minutu i 54 sekunde od kraja gosti su smanjili na 88:85, ali je domaćin dosta dobro odigrao završnicu i ipak nije gostima iz Sarajeva dopustio potpun preokret nakon što su u završnih deset minuta ušli s 14 poena zaostatka.

Marko Šutalo je predvodio Mostarce s 20 poena i 4 skoka, Torrion Brummitt je postigao 19 poena uz 6 skokova, a Marko Ramljak uz 16 poena pridodao 7 skokova. Sokolović je također postigao 16 poena, dok su kod gostiju iz Sarajeva prednjačili Fahrudin Manjgafić s 15 poena i 5 skokova, zatim Igor Josipović s 15 poena, te Roko Rogić s učinkom od 14 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

MOSTAR – Dvorana Bijeli Brijeg. Utakmica 9. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Zrinjski – Spars 97:87 (25:23, 31:23, 21:17, 20:24).

HKK ZRINJSKI: Šutalo 20, Kuzman, Petrić, Princ 6, Sokolović 16, Golemac, Demić 5, Ramljak 16, Barać, Brummitt 19, Miličević 6, Ljujić 9. Trener: Hrvoje Vlašić.

KK SPARS: Rogić 14, Stepanović, Biberović 5, Grubelić 2, Manjgafić 15, Đokić 12, Kovačević 11, Kamenjaš, Bašić, Durmo 13, Josipović 15, Pirić. Trener: Marko Trbić.