Zrinjski uzvratio Sparsu u Mostaru, igrat će se majstorica u Sarajevu

Zrinjski i Spars su u Mostaru odigrali drugu polufinalnu utakmicu doigravanja za prvaka BiH, a bolji su ovaj put bili Plemići uz rezultat 70:65.

Velik broj gledatelja došao je pogledati ovaj dvoboj. Nakon poraza u prvoj utakmici od 88:81, Mostarci su ovaj put odigrali puno bolju utakmicu i tako odgodili odluku o finalistu i sudioniku 2. ABA lige.

Moglo bi se reći da je utakmica u rezultatskom smislu bila dosta izjednačena, no Zrinjski je sjajnom trećom četvrtinom napravio prevagu i tako izborio važnu pobjedu.

Prva četvrtina pripala je domaćima uz prednost od tri razlike (16:13). Nitko se mogao previše izdvojiti u drugoj četvrtini, koju su Sparsi dobili s jedan razlike pa se na odmor otišlo sa uz rezultat od 30:28 za Zrinjski.

Igrala se dosta tvrda košarka u dvorani na Bijelom Brijegu, ali u trećoj četvrtini uslijedio je pravi uragan Mostaraca. Sarajlije nisu imali odogovora na agresivnu igru u obrani Zrinjskog i vrlo učinkovitu u napadu.

Uz čak 15 razlike napravljenih u ovome razdoblju igre Zrinjski je potpuno dominirao na terenu u tim trenucima, uz nezustavljivog centra Roberta Rikića.

Sparsi su se dobro trgnuli u posljednjoj četvrtini i čak stigli i do vodstva od 65:63, ali na kraju su i ostali na tih 65 koševa. Marko Ramljak preuzima odogovornost u posljednjim trenucima. Najprije pogađa tricu s kojom vraća Zrinjski u vodstvo, potom i tri slobodna bacanja od četiri i dovodi tako Zrinjski do važne pobjede.

U redovima Zrinjski najučinkovitiji su bili Rikić sa 28 koševa i 7 skokova i Ramljak sa 16 koševa i 7 skokova, dok su u redovima sarajevskog Sparsa najučinkovitiji bili Jovanović sa 14 te Grubelić sa 12 poena.

Treća odlučujuća utakmica igra se u Sarajevu u dvorani Sparsa u iduću subotu.