Zrinjski uvjerljivo uzeo bodove s Tušnja, Velež prekinuo pobjedničku seriju Tuzla Cityja

U srijedu poslijepodne odigrane su prve tri utakmice 10. kola Premijer lige BiH, a zabilježeni su vrlo zanimljivi rezultati.

Nogometaši Zrinjskog uvjerljivo su kao gost svladali tuzlansku Slobodu rezultatom 3:0 i tako prekinuli lošu seriju na gostovanjima ove sezone.

Plemići su poveli iz jedanesterca nakon prekršaja nad Miljanom Govedaricom u 42. minuti. Siguran relazitaro bio je Edin Rustemović.

Na 2:0 povisio je Renato Gojković nakon prekršaja na sredini terena u 49. minuti. Odlično je u 16-ercu domaćih Gojkovića pronašao Ivan Čurjurić.

Upravo ovaj igrač je postavio konačan rezultat, nakon odličnog kontranapada Plemića u 66. minuti.

Treba istaknuti kako je Sloboda mogla u 75. minuti mogla doći do počasnog pogotka kada je za njih dosuđen jedanesterac, ali Brkić  je obranio Pršešov udarac.

Zrinjski se tijekom cijelog susreta pokazao kao bolja momčad i zasluženo je osvojio bodove što će njegove igrače napuniti dodatnim samopouzdanjem uoči hercegovačkog derbija u nedjelju.

U drugom susretu Velež je nakon preokreta srušio dosadašnjeg lidera Tuzlu City. Tuzlaci su poveli preko sjajnog Voje Ubiparipa 38. minuti. Ipak Rođeni u drugom dijelu rade veliki preokret i osvajaju vro važne bodove.

Najprije je u 67. minuti izjednačio Nusmir Fajić, a potom je Brazilac Brandao četiri minute kasnije postigao pogodak za erupciju oduševljenja među navijačima domaćih. Rezultat od 2:1 za domaće ispostavio se kao konačan.

U trećem susretu Radnik je na svome terenu bio bolji od zeničkog Čelika uz rezultat od 2:1. Dva pogotka za Bjeljince postigao je Dejan Maksimović, dok je za Zeničane zgoditak postigao Anel Dedić.