Zrinjski uvjerljivo svladao Čelika u Mostaru, Velež uzeo bodove u Ugljeviku

Zrinjski je na svom terenu u sklopu 9. kola Premijer lige BiH bio bolji od Zeničko Čelika kojeg je svladao s rezultatom 3:0.

Pogotke za Mostarce postigli su Govedarica, Čurjurić i Barbarić.

Mostarci su se tijekom utakmice nametnuli kao bolja momčad na terenu i nipošto nisu htjeli dopustiti još jedan kiks kakav im se dogodio u prošlom kolu protiv Radnika u Bijeljini.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Zrinjski dolazi u vodstvo u 16. minuti.

Nakon vrlo lijepe akcije Mostarce je u vodstvo doveo Miljan Govedarica nakon odlične asistencije Rugaševića.

Ovaj pogodak dao je dodatna krila igračima Zrinjskog koji su nastavili pritiskati obranu Čelika.

Pa su odmah četiri minute nakon toga iskoristili smušenost u obrani Zeničana,  te povećali svoje vodstvo. Ponovno je ubacio Rugašević s lijeve strane, a odlično se na drugoj vratnici snašao Ivan Čurjurić koji volejom iz prve pogađa mrežu vratara Pavolovića za 2:0.

Imali su Mostarci još dvije dobre prigode do kraja prvog poluvremena preko Rustemovića i Govedarice, ali rezultat se nije mijenjao. A Zeničani s druge strane, u prvom dijeli nisu ništa posebno prikazali.

Nastavak je donio kontrolu igre od strane Plemića, a nakon samo 9 minuta drugog dijela Zrinjski postiže još jedan pogodak.

Nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Čurjurić, najviše u skoku je Lendrić, a njegov udarac zajedno zaustavljaju greda i vratar Pavlović, ali lopta se odbila u blizinu Tomislava Barbarića koji je lagano posprema u mrežu za 3:0.

U 64. minuti pokušao je Barišić, ali njegov šut odlazi pored gola Pavlovića. Šest minuta kasnije Čurjurić još jednom odlično šutira, ali njegov udarac brani Pavlović.

Kasnije je pokušao i Lendrić koji se našao u dobroj situaciji, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Zeničani od 70. minute ostaju bez igrača manje nakon što je Huseinbašić dobio drugi žuti, odnosno isključjući crveni karton.

Čelik je imao odličnu prigodu preko Čubare u 79. minuti, ali sjajnom intervencijom njegov udarac zaustavlja vratar Brkić.

Lendrić se još jednom našao u dobroj prigodi pet minuta kasnije, ali nije uspio svladati Pavlovića.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, Mostarci su novom pobjedom uhvatili priključak s vodećim trojcem, a Zeničani dijele peto mjesto s još tri momčadi po 12 bodova, Radnikom, Slobodom i Borcem.

ZRINJSKI: Brkić, Barišić, Gojković, Barbarić, Rugašević, Rustemović, Šovšić, Čurjurić, Mandić, Govedarica, Lendrić

ČELIK: Pavlović, Ćubara, Vrhovac, Dilaver, Žuna, Pecelj, Blažević, Perišić, Jamak, Raguž, Okić

U drugoj utakmici danas u derbiju začelja Zvijeda 09 je na svom terenu dočekala Velež, koji je izašao kao pobjednik u ovom dvoboju. Mostarci su poveli pogotkom Vehabovića u 59. minuti.

Stjepanović je izjednačio u 75., a konačan rezultat od 1:2 za Velež postavio je Brandao tri minute kasnije. Velež se tako izjednačio sa Širokim Brijegom i Mladosti po broju bodova, dok je Zvijeda 09 uvjerljivo posljednja.