Zrinjski uvjerljiv protiv Leotara, Bilbija se izjednačio s Wagnerom

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Leotar s 4:1 u susretu 3. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer na stadionu Pod Bijelim Brijegom u Mostaru.

”Plemićima” je ovo bila prva ovosezonska pobjeda iz dvije odigrane utakmice, a proslavili su je u novim crnim dresovima sa zlatnom lentom.

Aktualni prvak BiH furiozno je otvorio utakmicu te je već nakon prvih 15 minuta vodio 2:0. Igor Savić je u 10. minuti načeo mrežu gostiju dok je Silvio Ilinković u 14. minuti udvostručio vodstvo.

Leotar je u 42. minuti uspio smanjiti zaostatak preko Ammara Đuderije, ali je Zrinjski u drugom dijelu s dva pogotka potvrdio pobjedu.

Nemanja Bilbija je u 79. minuti pogodio za 3:1 i postigao svoj 125. pogodak čime se na popisu najboljih strijelaca u povijesti Premijer lige BiH izjednačio s legendarnim igračem Širokoga Brijega Brazilcem Wagnerom Santosom Lagom.

Konačnih 4:1 u 91. minuti postavio je svojim prvijencem Nikola Mandić.

Ranije su u nedjelju na Grbavici Željezničar i Široki Brijeg odigrali 1:1.

Široki Brijeg u posljednjem napadu došao do boda protiv Željezničara

Sarajevo je u subotu na Koševu svladalo Slogu s 4:2, dok je Borac u gostima pobijedio Posušje s 2:0.

Susreti Igman – Tuzla City i Sloboda – Velež su odgođeni.