Zrinjski u zadnjoj četvrtini slomio otpor Tuzlaka

Utakmicom Zrinjskoga i Slobode večeras je kompletirano 17. kolo Lige 11 Prvenstva BiH u košarci. Mostarci su opravdali ulogu favorita u ovom dvoboju i pobjedom 85:69 (17:22, 23:17, 20:17, 25:13) učvrstili vodeću poziciju, dok je Sloboda sve udaljenija od plasmana u Ligu 6 za prvaka.

Međutim, Tuzlaci su se tri četvrtine večerašnje utakmice odlično nosili i zahvaljujući ponajprije bivšem igraču “Plemića” Almiru Hasandiću prijetili iznenađenjem.

Gosti su u prvoj četvrtini vodili 21:10, a već do tada Hasandić je zabio 11 poena. Domaćin je ipak do okončanja prve dionice smanjio na 17:22, a na poluvrijeme otišao s minimalnom prednošću 40:39.

Tuzlaci početkom drugog dijela stižu do prednosti 44:40, no Zrinjski ubrzo vraća prednost na svoju stranu, no nikako se igrači Hrvoja Vlašića nisu uspjevali rezultatski odvojiti, pa je nakon treće četvrtine rezultat glasio 60:56.

U posljednjih deset minuta stvari su ipak došle na svoje mjesto i prvenstveni lider je slavio s dosta uvjerljivih 85:69.

Torrion Brummitt je predvodio domaće sa 17 poena i 7 skokova, Aleksandar Sokolović je dodao 14 poena i 5 asistencija, Sven Smajlagić 13 poena i 6 skokova, a do brojke od 13 poena stigao je i Marko Ljujić. Almir Hasandić je na drugoj strani susret završio s 24 poena, a dvoznamenkast kod Tuzlaka bio je još i Taylor Joseph Daniel s 14 poena i 8 skokova.

Zrinjski je novom pobjedom učvrstio vrh poretka sa skorom 14-1, dok je Sloboda i dalje osma sa skorom 8-9 i realno jako lošim izgledima da se domogne Lige za prvaka.