Zrinjski u Mostaru bolji od Splita u ABA 2 ligi

Košarkaši Zrinjskog došli su do trećeg trijumfa u regionalnoj ABA ligi, nakon što su na svom parketu u susretu 10. kola pobijedili Split 80:72.

Nakon prve četvrtine koja je pripala domaćim košarkašima (27:24), u drugoj četvrtini Split se vratio i prešao u vodstvo te se na odmor otišlo pri rezultatu 40:37 za goste.

Zrinjski je odmah na startu treće dionice stigao taj zaostatak, prešao u vodstvo i više ga nije ispuštao do kraja utakmice.

Marko Ramljak s 18 poena bio je najučinkovitiji u redovima bh. prvaka, a Aleksandar Todorović ubacio je 13 poena.

Na drugoj strani Pavle Marčinković sa 16 i Michael Cobbins s 15 poena bili su najbolji kod Splita.

Zrinjski je sada na omjeru pobjeda i poraza 3-7, a Split ima po pet poraza i pet pobjeda. Na vrhu je Primorska s maksimalnih 10 pobjeda.

Sljedeće dvije utakmice Zrinjski igra u gostima, kod Vršca (13. prosinca) i Dynamica (18. prosinca).