Zrinjski u golijadi slavio protiv Željezničara, Borac je novi prvak BiH

Nogometaši Zrinjski pobijedili su Željezničar 4:2 u susretu pretposljednjeg 32. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju u Mostaru.

”Plemićima” je pobjeda bila neophodna u borbi za plasman u Europu, a do nje su na kraju lagano došli.

Već u 5. minuti Ćorluka je asistirao Bašiću koji pogađa za 1:0. Četiri minute kasnije na 2:0 povisio je Tičinović.

Željezničar u 43. minuti iz prve prilike smanjuje zaostatak na 2:1, a strijelac je bio Frane Ikić nakon prekida.

U nastavku susreta šok za domaće, Samir Bekrić je u 52. minuti izjednačio na 2:2.

Jurić golčinom srušio Mladost, publika se vratila na Pecaru nakon 440 dana

No, Zrinjski se brzo vratio na krilima Nemanje Bilbije. U 59. minuti napadač domaćih je pogodio iz jedanaesterca da bi nakon sedam minuta iskoristio veliku grešku Durakovića, zaobišao vratara Bendera i zabio za konačnih 4:2.

U posljednjem kolu Zrinjski će morati pobijediti Tuzlu City na gostovanju i nadati se da Velež neće osvojiti bod protiv Mladosti te da Široki Brijeg neće pobijediti Radnik u Bijeljini.

Borac je novi prvak BiH

Borac je pobjedom od 2:0 protiv Tuzle City pred punim tribina Gradskog stadiona u Banja Luci postao novi prvak BiH.

Ovo je druga titula prvaka BiH za momčad iz Banja Luke.

Stojan Vranješ je doveo domaće u vodstvo u 37. minuti. Potvrdu pobjede i nove titule donio je Moraitis koji je pogodio za 2:0 u 58. minuti.

Lešinari (Foto: Dejan Rakita/Pixsell)