Zrinjski u generalnoj probi bolji od Hajduka na Poljudu

Nogometaši Hajduka upisali su poraz u generalnoj probi uoči početka nove sezone, nakon dugo vremena na Poljudu pred svojim navijačima. Ugostili su Zrinjski iz Mostara i izgubili 3:1…

Zadnji put kada je Sergej Jakirović kao trener bio na Poljudu, nije se dobro proveo. S Goricom je upisao ružan poraz, došlo je do smjene na klupi, ali sada je sa Zrinjskim iz Mostara pokazao Splićanima na čemu moraju raditi uoči početka sezone i upisao je pobjedu 3:1.

Trener Gustafsson krenuo je nominalno s onima koji se bore za mjesto u momčadi, a u drugom dijelu ušle su glavne snage.

Brzo je Hajduk došao do dobre prilike za pogodak, već u petoj minuti Ljubičić je pogodio vratnicu. Gosti se nisu samo branili već su i oni prijetili pa je tako i u desetoj minuti na drugoj strani pogođena vratnica, ovaj put pucao je Jakovljević.

Zrinjski je poveo u 18. minuti pogotkom nekadašnjeg napadača Splita, Nemanje Bilbije, koji je na drugoj vratnici bio najviši u skoku i poslao je loptu u mrežu, piše Sportnet.

Pet minuta kasnije već je 2:0. Ovaj put neshvatljivo griješi Dimitrov koji ostavlja loptu za Kamenara, a on lijepo pronalazi Bilbiju za 2:0.

U završnici prvog dijela dojam je malo popravio Eduok koji je lijepo zabio s ruba kaznenog prostora.

Očekivao se bolji Hajduk u nastavku, pritisnuo je, ali nije mogao do pogotka. Promociju je imao Lovrencsics koji se pokazao u dobrom izdanju s nekoliko jako dobrih centaršuteva, ali na kraju je Zrinjski još jednom zabio, Mašić je pogodio za 3:1.

Nije kritično, ali još je dosta posla pred švedskim stručnjakom, neće biti jednostavno niti protiv Lokomotive s ovakvim nastupom, dok Zrinjski svoju sezonu otvara protiv NK Široki Brijeg.