Zrinjski svladao Slobodu i plasirao se u četvrtfinale Kupa BiH

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH.

Plemići su na stadionu Pod Bijelim Brijegom pobijedili Slobodu s 2:0.

Hari Vukas se odlučio za zanimljivu formaciju 3-5-2 koju je testirao upravo protiv Slobode u Tuzli prije tjedan dana kada je njegova momčad slavila s 3:0.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu, dominirao je u posjedu, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti Fejzićev gol.

Najbolju priliku Mostarci su imali u 18. minuti. Lopta nakon Čirjakovog šuta pogađa Ivetića u ruku i sudac Admir Musić pokazuje na bijelu točku.

No, domaćin nije iskoristio veliku priliku jer Šovšić pogađa stativu.

Ipak, deset minuta kasnije Zrinjski dolazi do vodstva.

Nakon kratkog ubacivanja lopte iz kornera, ona dolazi do Rugaševića koji je ubacuje u sredinu, a na drugoj strani neometan je bio Kunić koji pogađa za 1:0.

Ovo je bio prvi Kunićev gol u dresu Zrinjskog.

Zrinjski je nakon postignutog gola počeo još više pritiskati goste što je rezultiralo povećanjem vodstva u 35. minuti.

Šutirao je Barišić, a lopta je na putu do gola zakačila igrača Slobode i promijenila smjer, te tako prevarila Fejzića.

S tim rezultatom se otišlo na predah.

Početak drugog poluvremena pripao je Slobodi koja je, svjesna da drugačije neće moći do pogotka, počela igrati otvorenije i napadati Soldin gol.

U 51. minuti Pršeš odlično izvodi slobodnjak, ali lopta odlazi malo pored gola Zrinjskog.

Svoj debi dočekao je i Luis Ibanez, koji je u Mostar stigao kao veliko pojačanje Plemića. On je u 59. zamijenio Rugaševića.

Kunić je u 66. minuti nakon sjajne akcije Zrinjskog,  mogao postići i svoj drugi pogodak, ali lopta odlazi pored gola.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Zrinjski je kontrolirao cijeli susret, zasluženo slavio i plasirao se u četvrtfinale Kupa BiH.

HŠK ZRINJSKI: Soldo, Gojković, Čeliković, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Šovšić, Barišić (od 65. minute Kadušić), Rugašević (od 59. minute Ibanez), Lendrić (od 59. minute Mandić), Jakovljević.

FK SLOBODA: Fejzić, Martelat, Jusić, Hodžić, Salihović, Pršeš, Bekrić (od 46. minute Smajić), Ivetić, Ristić (od 46. minute Livančić), Muratović, Mujagić.

Ostali rezultati:

Ljubić – GOŠK 0:2
Tuzla City – Velež 1:0
Olimpik – TOŠK 3:0
Rudar Prijedor – Rudar Kakanj 0:0 (4:5 nakon izvođenja jedanaesteraca)
Zvijezda 09 – Borac 0:6

Od 18 sati igraju Željezničar i Mladost, a od 18:30 Široki Brijeg i Sarajevo. Tu utakmicu možete uživo pratiti na našem portalu.