Zrinjski siguran protiv Croatije iz Zmijavaca, pogotokom debitirao i Vukoja

Zrinjski je u prvoj provjeri na zimskim pripremama slavio s 3:0 protiv hrvatskog drugoligaša Croatije iz Zmijavaca.

Novi trener Mostaraca Sergej Jakirović koristio je različite sastave u dva poluvremena, a bez minutaže su ostali Brkić, Tičinović, Radoš, Zlomislić, Trebotić, Božić, Juranović, Marušić, Škrbić i Mašić.

U utakmici koja se odigrala na terenu Sport Centra u Međugorju, Zrinjski je od početka bio bolji protivnik te je zasluženo ostvario pobjedu.

Mostarci su poveli u 11. minuti, nakon što je Almir Bekić proigrao Nemanju Bilbiju koji je sigurno pogodio.

U drugom poluvremenu, Jakirović je poptuno izmjenio sastav. A u 66. minuti na 2:0 povisio je Zvonimir Vukoja, koji je ove zime pojačao Zrinjski. Asistirao mu je Petar Kunić.

Konačnih 3:0 postavio je  Miloš Filipović u 70. minuti nakon asistencije Suada Sahitija.

Današnjom utakmicom Zrinjski je zaključio prvi ciklus priprema u Međugorju, a nakon dana odmora stručni stožer i igrači već u ponedjeljak će se vratiti u Sport Centar. U idućem tjednu čekaju ih novi kontrolni ogledi protiv Junak iz Sinj (28. siječnja) i HNK Čapljina (30. siječnja.)

Zrinjski je počeo u sastavu: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Gačić, Bekić, Enin, Arežina, Todorović, Bilbija, Govedarica, Ivančić, a u drugom dijelu zaigrali su: Soldo, Kordić, Sadiku, Krešić, Ibanez, Bošković, Bašić, Filipović, Vukoja, Sahiti, Kunić