Zrinjski se remijem oprostio od Lige prvaka

HŠK Zrinjski Mostar nije uspio izboriti drugo pretkolo Lige prvaka. Plemići su u uzvratnoj utakmici na svojem stadionu upisali remi od 1:1  protiv Spartaka iz Trnave i sada im ostaje borba u kvalifikacijama Europske lige.

Iako su iz Zrinjskog najavljivali kako neće pod svaku cijenu odmah ići po pogodak, Plemići su vrlo napadački otvorili susret. Domaćini su prvu dobru priliku imali u 9. minuti kada se pred golom gostiju našao Miloš Aćimović koji je pokušao proigrati suigrača, no stoper gostiju dobro je reagirao, a u 13. minuti Ognjen Todorović gađa samo gredu.

Gosti iz Trnave to su brzo kaznili i u 15. minuti došli do vodstva od 0:1 pogotkom iz prekida kapetana Godala koji je nakon ubacivanja iz slobodnog udarca lako postigao gol glavom.

Plemići su se nakon početnog šoka pokušali vratiti u napadački ritam, ali falilo je dosta preciznosti pri završetku napada. Pred sam kraj prvoga poluvremena odličnu priliku imao je Miloš Filipović koji se našao sam u šesnaestercu Spartaka, ali loše puca i lopta odlazi pored gola.

Domaćini su odlučno ušli u drugo poluvrijeme tražeći pogodak – Aćimović je odmah na početku imao par izglednih prilika, ali ni u jednoj nije bio dovoljno precizan.

Zrinjski je do izjednačenja došao preko Todorovića koji je sjajnim šutem iz daljine pronašao put do mreže gostiju vraćajući nadu Mostarcima. Međutim, koncentracija je u nastavku popustila i Zrinjski nije uspio izvući pobjedu.

Nakon ovog poraza u kvalifikacijama Lige prvaka, Zrinjski će automatski igrati drugo pretkolo Europske lige, a protivnik će mu biti klub Vallette iz Malte.