Zrinjski se oprostio od navijača u Mostaru visokom pobjedom nad Tuzlom Cityjem

Nogometaši Zrinjskog oprostili su se od domaće publike u Mostaru za ovu sezonu visokom pobjedom od 5:1 protiv Tuzla Cityja.

Strijelci za Zrinjski bili su dva puta Abid Mujagić (u 3. i 51. minuti), Staniša Mandić (14. minuti) i Miloš Filipović (22. i 33.), a poraz gostiju ublažio je Vojo Ubiparip pogotkom iz jedanaesterca (u 79. minuti.).

Nakon tri uzastopna naslova prvaka Zrinjski će ovu sezonu završiti na drugom mjestu ljestvice  Premijer lige BiH iza Sarajeva koje je naslov prvaka osiguralo današnjom pobjedom nad Zvijezdom 4:0.

Uoči početka utakmice u Mostaru Klub navijača Ultras-Zrinjski Mostar uručili trofej “Filip Šunjić – Pipa” koji navijači dodjeljuju igraču koji se najviše istaknuo svojim zalaganjem i ponašanjem na terenu.

U sezoni 2018./2019. Ultrasi su to priznanje odlučili dati Marinu Galiću, borbenom desnom braniču Plemića.

Također posebno priznanje dodijeljeno je od strane kluba Milošu Filipoviću koji se na kraju ove sezone oprašta od dresa Plemića i odlazi u grčku Larissu.

Sarajevo je novi prvak BiH: Visoka pobjeda protiv Zvijezde 09 za potvrdu naslova