Zrinjski remizirao s Budućnosti pred derbi sa Željezničarom

U prijateljskom susretu nogometaši Zrinjskog odigrali su u Mostaru 1:1 s ekipom Budućnosti iz Podgorice.

Utakmica s drugoplasiranom momčadi prvenstva Crne Gore poslužila je Zrinjskom kao glavna provjera pred nastavak sezone i derbi sa Željezničarom.

Malobrojni gledatelji na Stadionu pod Bijelim brijegom na prvu prigodu su čekali do 26. minute. Nakon lijepe kombinacije domaćih nogometaša udarac Jovića brani vratar Dragojević, piše Pogled.ba.

U 33. minuti pokušao je atraktivno Filipović, no njegov udarac zaustavlja blok gostiju. Minutu kasnije Sekulić ne koristi veliku grešku Stojkića i šutira iznad gola Zrinjskog.

Budućnost do vodstva dolazi u 40. minuti. Nakon lošeg ispucavanja Brkića lopta dolazi do Bakića koji prolazi kroz obranu Zrinjskog i asistira Raičeviću kojemu nije bilo teško zatresti mrežu domaćina.

U 44. minuti Filipović je šutirao, a Dragojević sjajnom reakcijom spasio svoj gol. Zrinjski u posljednjim trenucima prvog dijela poravnava rezultat nakon krasne akcije. Todorović je uposlio Bilbiju, ovaj sjajno pronašao Filipovića koji glavom s peterca postiže pogodak.

Na otvaranju drugog poluvremena odlična prigoda za goste. Bakić je uspio prebaciti vratara Soldu, ali i okvir gola Zrinjskog.

Najbolju prigodu za Zrinjski propustio je Stanić sredinom nastavka. Mladi nogometaš Mostaraca prevario je i vratara Budućnosti, ali je Đurašić izbacio loptu s gol linije.