Zrinjski protutnjao Banja Lukom i nastavio jurišati ka novoj tituli

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Borac 3:0 u derbiju 25. kola Premijer lige BiH igranom u subotu navečer u Banjoj Luci.

Mostarci su nastavili dominaciju u domaćem prvenstvu te su svom večerašnjem protivniku pobjegli na 17 bodova i nezaustavljivo jurišaju ka novoj tituli prvaka BiH.

”Plemići” su u vodstvo došli u 25. minuti fantastičnim pogotkom Marija Ćuže.

Na 2:0 povisio je Nemanja Bilbija pogotkom iz jedanaesterca u 65. minuti kojeg je prethodno izborio strijelac prvog pogotka.

Konačnih 3:0 postavio je Franko Sabljić u 85. minuti. Prije toga je Tomislav Kiš nevjerojatnom loptom uposlio Karla Kamenara čiji udarac je obranio vratar Borca, ali odbijenu loptu u gol pospremio je Sabljić.

U 26. kolu Zrinjski će biti domaćin Željezničaru dok će Borac gostovati u Širokom Brijegu.

• Borac: Ćetković, Mrkaić, Pišek, Predragović, Vojnović, Subić, Lazić, Kulašin, Tatar, Dojčinović, Piščević.
  • Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Prskalo, Stanić, Memija i Bilbija.