Zrinjski proljeće započeo remijem u Zenici

Nogometaši Čelika i Zrinjskog podijelili su bodove u posljednjem susretu 19. kola Premijer lige BiH. Utakmica odigrana na stadionu Bilino polje u Zenici završena je rezultatom 1:1.

Lider na ligaškoj ljestvici Zrinjski došao je do vodstva u završnici prvog poluvremena pogotkom Tomislava Tomića, a domaći sastav je izjednačio u 63. minuti pogotkom s bijele točke koji je realizirao Haris Dilaver.

Remi Zrinjskog pokušat će iskoristiti sarajevski premijerligaši Sarajevo i Željezničar, koji svoje utakmice igraju u nedjelju.

Sarajevo će na Koševu ugostiti Vitez, dok će Željezničar igrati na teškom gostovanju kod Krupe. Eventualnim pobjedama Sarajevo bi se približilo Zrinjskom na dva boda zaostatka, a Željezničar na četiri.

U prvim susretima proljetnog dijela Premijer lige BiH pobjede su ranije ostvarile ekipe Mladosti, Radnika i Metalleghea.

Mladost je na domaćem terenu svladala tuzlansku Slobodu s 3:1, Radnik je u Bijeljini bio bolji od sarajevskog Olimpica s 2:0, a Metalleghe je svladao ekipu Širokog s 1:0.