Zrinjski preokretom do bodova u snijegom “okupanoj” Zenici

Usprkos teškom terenu na Bilinom Polju i rano primljenom zgoditku nogometaši Zrinjskog uspjeli su kreirati preokret i slavivši pobjedu od 3:1 opravdali ulogu favorita u današnjem susretu 18. kola protiv domaćeg Čelika.

Štoviše, s obzirom na viđeno, domaćin na kraju može biti zadovoljan što je poražen sa “samo” dva zgoditka razlike.

Ovim trijumfom Zrinjski je preuzeo vrh poretka sa dva boda prednosti ispred Željezničara, a tu bi se mogao i nešto duže zadržati, jer s obzirom na snježno nevrijeme, koje je zahvatilo veći dio zemlje, krajnje je upitno odigravanje sutrašnjeg susreta Željezničara i Radnika.

Čelik je dakle prvi poveo u današnjoj utakmici zahvaljujući pogrešci Matije Kataneca u 7. minuti kada mu je loptu oduzeo Ajdin Mahmutović i zabio za prednost domaćih.

Izjednačenje se dogodilo u 23. minuti kada se u gužvi pred golom Čelika najbolje snalazi njihov bivši igrač Semir Pezer i pogađa za 1:1.

Potpun preokret viđen je u 40. minuti kada je Miloš Filipović proigrao Harisa Handžića, a ovaj zabio za vodstvo “Plemića” od 2:1.

Handžić je u 54. minuti u ulozi asistenta, a gol za konačnih 3:1 zabija Nemanja Bilbija.

Do kraja susreta su gosti bili znatno bolji suparnik i pravo je čudo kako još koja lopta nije završila u mreži domaćih.