Zrinjski pregazio Borac već u prvom poluvremenu

Nogometaši mostarskog Zrinjskog deklasirali su banjalučki Borac pobijedivši rezultatom 4:1.

Prvi pogodak postignut je u ranoj fazi utakmice. Malekinušić je uputio udarac sa 20 metara i postigao spektakularan pogodak u 13. minuti susreta.

U nastavku utakmice Irfan Peljto pokazao je na bijelu točku jer je Zakarić sa leđa odgurnuo Memiju i zaslužio najstrožu kaznu. Precizan sa bijele točke bio je Bilbija koji je povisio rezultat na 2:0.

Očito je kako se obrana ekipe Borca raspala nakon serije od dva gola do 25 minute.

Bilbija je postigao gol u 30 minuti za 3:0, a do kraja poluvremena uspješan za Zrinjski bio je Igor Savić koji je zabio za visokih 4:0.

U nastavku susreta bila je mirnija igra sa obje strane. Gosti su stvorili par šansi, a obrana Plemića popustila je nakon nekoliko promjena u ekipi.

Vušurović je u 84. minuti susreta zabio gol za Borac u susretu 16. kola Premijer lige BiH i postavio konačan rezultat od 4:1.

Trener Plemića, Sergej Jakirović ovog puta nije bio na klupi zbog zdravstvenih razloga, a ekipu su vodili Salatović i Gagro. Zrinjski je tako dobio peti derbi u nizu i pod Bijelim Brijegom pobijedili aktualnog prvaka BiH.