Zrinjski pogocima Bilbije svladao Sutjesku i izborio finale Memorijala u Gabeli

U prvoj polufinalnoj utakmici memorijalnog turnira “Andrija Anković” u Gabeli nogometaši Zrinjskog slavili su protiv Sutjeske iz Nikšića s rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme je proteklo prilično mirno, bez nekih izrazitih prigoda, pa se nije imalo što za vidjeti.

U drugom poluvremenu puno bolja igra Mostaraca rezultirala je i s dva pogotka u mreži Crnogoraca.

Plemići su stigli u vodstvo u 52. minuti. Nakon što je u kaznenom prostoru srušen Juranović, dosuđen je jedanaesterac, a za 1:0 pogodio je Nemanja Bilbija. Bio je to sjajan udarac, popularna panenka s kojom je prevario vratara Sutjeske.

Do kraja susreta Zrinjski je u 80. minuti postigao još jedan pogodak, a strijelac je ponovno bio Bilbija nakon lijepe kombinacije s Eninom.

Zrinjski je tako izborio prolazak u finale memorijala koji se tradicionalno igra na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli.

U drugom polufinalu od 15 sati snage će odmjeriti domaći GOŠK i Gradina iz Srebrenika. Utakmica za treće mjesto i finale igraju se u subotu.

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić, Trebotić, Enin, Bilbija, Juranović, Govedarica, Ivančić.

SUTJESKA: Giljen, Grivić, Vlahović, Šofranac, Dubljević, Bulatović, Eraković, Bubanja, Osmajić, Marković, Ćetković.