Zrinjski pobjedom započeo Ligu prvaka

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su s 1:0 Urartu u prvom susretu prvog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka igranom u utorak u armenskom Erevanu.

”Plemići” su do pobjede došli u 89. minuti kada je Zvonimir Kožulj izveo korner na drugu stativu, a Matej Senić pogodio glavom za pobjedu.

Uzvrat se igra za tjedan dana u Mostaru.

U slučaju prolaska u drugo pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka, Zrinjski će igrati protiv boljega iz susreta Slovana iz Bratislave i luksemburškog Swift Hesperangea.

U slučaju ispadanja od Urartua, Zrinjski bi europski put nastavio u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu gdje ih čeka poraženi iz susreta rumunjskog Farula i moldavskog Sheriffa.

Zrinjski je odigrao dva različita poluvremena – u prvom je dijelu bio dominantan, da bi većinu drugog poluvremena momčad Krunoslava Rendulića bila poprilično indisponirana, ali je na kraju uspjela postići pogodak za pobjedu.

Već u 3. minuti domaćini su se morali spašavati. Bilbija je spustio loptu za Malekinušića, no braniči Uratrua su blokirali loptu na putu prema golu. Samo dvije minute kasnije Josip Ćorluka je odlično probio po desnoj strani i ubacio, no njegovi suigrači zakasnili su na loptu.

Zrinjski je nastavio prijetiti Armencima. Čanađija je u 20. minuti pucao, no lopta je otišla pored gola. Igra se potom smirila sve do 36. minute kada je Zrinjski imao do tada najveću priliku na utakmici. Tičinović je ubacio, a Malekinušić glavom puca i pogađa vratnicu.

Urartu je u 45. minuti susreta imali jedinu kakvu-takvu priliku u prvom poluvremenu. Obrana Mostaraca je ispala, Junior je pucao s desetak metara iskosa s desne strane, a lopta je otišla tik uz vratnicu.

Na otvaranju drugog dijela susreta, Urartu je imao prvu veliku priliku kada je Margaryan iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogodio gredu.

Igra se potom umirila i nije bilo većih prilika na obje strane. Tako je bilo sve do 65. minute kada udarac Mate Stanića ponovo blokira domaća obrana. Četiri mnute kasnije Urartu rijeti preko Iwua, no Marić brani.

Pogledajte koliko će Zrinjski zaraditi u slučaju prolaska u drugo pretkolo

U 77. minuti domaćin propuštaju najbolju priliku na utakmici. Barišić pravi veliku grešku pri povratku lopte vrataru Mariću. Ona je došla do Sanoga koji se našao ”oči u oči” s vratarom Zrinjskog, no Marić brani i spašava svoju momčad.

U 84. minuti Poliakov je pokušao z slobodnog udarca, no i dalje je bilo 0:0.

A onda u 89. minuti Zrinjski dolazi do pogotka – ispostavit će se na kraju pobjedonosnog. Zvonimir Kožulj izveo je korner, domaći vratar je otišao u prazno, a Matej Senić sjajno skočio i pogodio glavom za 1:0.

Domaćinu nije pomoglo ni devet minuta sudačke nadoknade, a zamalo su došli do izjednačenja u 97. minuti kada je veliku priliku imao Margaryan, te Piloyan u 99. minuti. Zrinjski se uspješno obranio i došao važne pobjede i mira uoči uzvratnog susreta koji se za tjedan dana igra u Mostaru. )

• Urartu: Melikhov, Piloyan, Margaryan, Tsymbaliuk, Salou, Antwi, Sabua, Iwu, Marcos, Grigoryan, Maksimenko.
  • Zrinjski: Marić, Barišić, Senić, Marin, Ćorluka, Čanađija, Ivančić, Stanić, Malekinušić, Tičinović, Bilbija.