Zrinjski obranio naslov pobjednika Memorijala ”Andrija Anković”

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Jadran Luka Ploče 2:1 u finalu 33. Memorijalnog turnira ”Andrija Anković” igranom u Gabeli kod Čapljine.

Mostarci su obranili naslov osvojen prošle godine te su ujedno najuspješniji klub u povijesti ovog turnira – osvojili su ga osam puta uz 16 nastupa.

”Plemići” su poveli 1:0 u 11. minuti pogotkom Franka Sabljića dok je hrvatski niželigaš izjednačio preko Lea Petrovića. Pobjedu i trofej Zrinjskom donio je Nikola Mandić pogotkom iz kontre u 89. minuti na asistenciju Tomislava Kiša.

Treće mjesto osvojio je domaćin GOŠK koji je nakon jedanaesteraca svladao Novi Sad s 5:4. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1.