Zrinjski nastavlja pobjednički niz, slavio protiv Igmana

U okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sastali su se Igman i Zrinjski u Konjicu. Očekivano, do pobjede je stigao mostarski tim, a konačan rezultat je bio 0:3.

Prva prilika u Konjicu za Zrinjski bila je u osmoj minuti. Sa 16 metara je pošao Ivančić, ali lopta ide malo pored gola.

Dvije minute nakon toga Bilbija šutira, ali visoko preko gola. Igrala se 14. minuta kada je Oremuš u posljednji trenutak spriječio Plemiće da dođu do gola.

Upravo suprotno je uradio u 26. minuti. Ćorluka je ubacio s desne strane, a Oremuš trese vlastitu mrežu za vodstvo mostarske ekipe.

Pred kraj prvog dijela dogodio se prvi udarac Igmana u okvir gola preko Bodula, da bi nakon toga uzvratio Ilinković na drugoj strani, ali obranio je Ćeman.

Najbolja prilika za Igman u 58. minuti. Duraković je dobro centrirao, Hrelja šutirao, ali netko od igrača Zrinjskog izbija sa gol-linije.

Veliku priliku je nakon pasa Ćuže propustio Bilbija u 70. minuti, ali zato nije tri minute kasnije. Ilinković je centrirao, a Nemanja sjajno glavom od prečku duplira vodstvo Zrinjskog.

Minut nakon što je ušao u igru, Kiš postavlja konačnih 0:3. Sjajno je primio loptu desnom, a šutirao lijevom nogom i Ćeman je bio nemoćan.

Kraj ove utakmice obilježilo je i padanje grada, a tokom cijelog meča padala je i kiša koja nije spriječila tim Krunoslava Rendulića da stigne do još jedne pobjede.

Nakon ovog meča Zrinjski ostaje prvi s 51 bodom, dok je Igman na dnu tabele s 30 bodova manje. Znat ćemo s kim ove ekipe igraju u narednom kolu kada se završi ovo i napravi se raspored za treći dio sezone.

Nemanja Bilbija je s 15. golom na prvom mjestu liste strijelaca, dok Mirsad Ramić kojeg je obrana Zrinjskog danas neutralizirala, ima 12, piše Sportsport.ba.