Zrinjski jesenski prvak nakon pobjede na Tušnju

Zrinjski je u derbi susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju pobijedio Tuzla City s 2:0 i osigurao naslov jesenjeg prvaka dva kola prije kraja prvog dijela sezone.

U 21. minuti susreta Plemići stižu do gola. Pogriješio je Brajlović, Morris spašava na gol-crti nakon udarca Malekinušića, no lopta dolazi do Nemanje Bilbije koji zabija za 1:0 i dolazi do 14. pogotka u sezoni.

Tičinović je pet minuta nakon vodećeg gola mogao povećati prednost. Šutirao je, ali lopta pogađa gredu. Do kraja prvog dijela Tuzla je nešto konkretnija. Međutim, nisu imali pravu priliku i na odmor se odlazi vodstvom gostiju od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti stvaraju novu veliku priliku. Sabljić sjajno šutira, ali Brajlović fenomenalno brani. Pet minuta kasnije Tičinović je u velikoj prilici. Sam je ispred golmana domaćeg tima, ali šutira pored gola.

Gosti su u obrani dobro stajali i nisu dopuštali previše prostora igračima Tuzla Cityja, a oni su s druge strane stvarali prilike.

Tičinović u 69. minuti kratko dodaje do Kamenara, ovaj šutira, a lopta odskače ispred Brajlovića i završava u mreži za prednost gostiju od 2:0.

Do kraja susreta Plemići bez većih problema čuvaju prednost i dolaze do pobjede, pa su dva kola prije kraja prvog dijela sezone osigurali titulu jesenjeg prvaka.