Zrinjski izgubio od LASK-a, Bilbija vratio nadu za uzvrat

Nogometaši Zrinjskog izgubili su 2:1 od LASK-a u prvom susretu play-offa Europske lige igranom u četvrtak navečer u austrijskom Linzu.

Prvak BiH je već nakon 12 minuta gubio 2:0, a strijelac oba pogotka bio je kapetan domaćih Robert Žulj.

Mostarci su poklonili prvi pogodak domaćima u 4. minuti. Žulj je pokušao uposliti svog suigrača, Baterelo je ne(s)pretno presjekao loptu, no ona se odbila od Senića i vratila se do Žulja koji je matirao vratara Marka Marića.

U 12. minuti u glavnoj ulozi je ponovno bio Žulj. Austrijanac hrvatskog podrijetla sjajno je prošao, pucao te postigao prelijep pogodak za 2:0.

U 38. minuti Mario Ćuže našao se u stopostotnoj prilici nakon sjajne akcije Zrinjskog, no njegov udarac završio je u vratnici.

U 71. minuti Zrinjski je smanjio zaostatak na 2:1. Kiš je izveo prekid, a Nemanja Bilbija majstorski trese mrežu LASK-a.

”Plemići” su rasterećeno ušli u ovaj dvomeč s obzirom da ih ispadanje od austrijske momčadi odvodi izravno u skupine Konferencijske lige.

Uzvratni susret igra se za tjedan dana u Mostaru.

• LASK: Lawal, Ziereis, Andrade, Luckeneder, Flecker, Horvath, Jovičić, Renner, Žulj, Mustapha, Usar
  • ZRINJSKI: Marić, Senić, Batarelo, Ćorluka, Tičinović, Čanađija, Rami, Ivančić, Ćuže, Malekinušić, Bilbija