Zrinjski i Sarajevo lako do pobjeda na domaćem terenu

HŠK Zrinjski Mostar i FK Sarajevo upisali su pobjede u drugom kolu Premijer lige BiH. Zrinjski je svladao GOŠK s 3:1, a Sarajevo je slavilo nad momčadi Mladosti rezultatom 4:0.

U susretu u Mostaru domaćini su bolje otvorili susret i pogodak za 1:0 nakon prekida u 14. minuti postigao je Edin Rustemović. Nogometaši GOŠK-a u susret su ušli jako opušteno i samo pet minuta kasnije u strijelce se u redovima Zrinjskog upisao i Filipović koji je pogodio za 2:0.

Zrinjski je nakon drugoga postignutog gola nastavio napadati, ali nije bilo većih uzbuđenja sve do pred kraj prvoga poluvremena. U 43. minuti iz dobre akcije Zrinjskog u prilici našao se Todorović, ali lopta je otišla preko gola.

Domaćini su brzo zabili i u drugom poluvremenu. U 53. minuti pogodak za 3:0 postigao je Miloš Aćimović.

Zrinjski je nastavio dominirati susretom, a goste je spašavao Kozić. Međutim, GOŠK je u 78. minuti smanjio prednost Plemića na 3:1 pogotkom Kulovića.

Sarajevo je danas deklasiralo Mladost s 4:0. Bordo momčad od početka utakmice nametnula je svoj ritam i s lakoćom pokazala razliku u kvaliteti ovih dvaju klubova.

Izabranici Husrefa Musemića nizali su šanse pred golom Mladosti i bilo je samo pitanje vremena kada će doći do vodstva.

Tatar se u strijelce upisao dvaput, u 23. i 38. minuti, Šefkija Resić povisio je prednost na 3:0 u 78. minuti, a za još uvjerljiviju pobjedu Sarajeva pobrinuo se Haris Handžić koji je zabio u sudačkoj nadoknadi.