Zrinjski golom iz kornera svladao Tobol

Zrinjski je u četvrtak u Mostaru u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige s 1:0 svladao Tobol.

Plemići su bolje otvorili utakmicu, a prvo veliko uzbuđenje vidjeli smo u 21. minuti. Sjajna akcija Zrinjskog, Ćuže je ubacio loptu u peterac koju u gol ne ubacuje Tičinović.

U 42. minuti Ilinković pravi jedan prekršaj, a Ćorluka napucava loptu i dobiva žuti karton. Ovaj detalj je jako bitan zbog onog što se kasnije dogodilo.

Za kraj poluvremena jednu veliku priliku je imao Tobol. Nesmotrenost Barišića iskoristio je Deble, došao do lopte i srećom pogodio samo gredu.

Zrinjski je puno bolje otvorio i drugo poluvrijeme, ali u 55. minuti slijedi šok. Ćorluka pravi jedan nepotreban prekršaj na protivničkoj polovici i dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton.

To nije obeshrabrilo Plemiće koji su nastavili napadati, što im se isplatilo u 76. minuti. Janković je izborio udarac iz kuta, a onda je postigao spektakularan gol izravno iz kornera.

U 84. minuti s igračem manje ostao je i Tobol. Tomašević je dobio žuti karton zbog prekršaja, ali je počeo prigovarati sucu koji mu je zbog toga pokazao i drugi žuti karton.

Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao i Zrinjski i dolazi do velike pobjede.