Zrinjski fantastičnim pogotkom Bilbije do pobjede protiv Mladosti

HŠK Zrinjski Mostar pobijedio je FK Mladost na domaćem terenu rezultatom 1:0 u okviru 11. kola Premijer lige BiH.

Nogometaši Mladosti nakon dobre utakmice i remija protiv Željezničara u prošlom kolu, u Mostar su došli puni samopouzdanja te su namučili aktualnog prvaka BiH.

Nogometaši Zrinjskoga ispočetka su kontrolirali susret. U 4. minuti Bekrić dobro prolazi kroz obranu Mladosti, ali na kraju je ipak dosuđen samo udarac iz kuta. Zrinjskom je imao terensku inicijativu, ali izostale su prave šanse.

Nakon početnog pritiska gosti su se probudili i podigli ritam svoje igre. Bilbija se našao u prilici u 35. minuti, ali Velić je upisao obranu. Bilbija je ponovno pokušao iz slobodnog udarca u 39. minuti, uputio je sjajan šut, a lopta je otišla tik pored gola.

Gosti su u 52. minuti zabili pogodak, ali sudac je dosudio zaleđe. Domaćini su veliku priliku za vodstvo imali u 54. minuti kada je Bilbija pogodio gredu.

Zrinjski je nastavio napadati, ali izabranici Blaža Sliškovića nikako nisu uspijevali slomiti otpor Mladosti. U 68. nova šansa za Bilbiju, ali vratar gostiju ponovno izlazi kao pobjednik. Pokušao je i Veselinović, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Nemanja Bilbija sjajno je pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo od 1:0 u 80. minuti. Bilbiji je to osmi pogodak u sezoni.

Rezultati by SofaScore

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Galić, Barišić, Bekrić, Jović, Laštro, Todorović, Perišić, Gržan, Kadušić, Bilbija.

FK MLADOST: Velić, Anđušić, Marković, Atajić, Sadiković, Bojo, Hiroš, Asani, Mujagić, Mišić, Isaković.