Zrinjski drugi put zaredom osvojio Memorijal u Gabeli

Nogometaši Zrinjskog pobjednici su 32. Memorijalnog turnira Andrija Anković nakon što su u finalnom susretu s 4:0 pobijedili GOŠK.

Momčad Sergeja Jakirovića drugi put zaredom osvojila je ovaj turnir, ali su ovom pobjedom zasjeli na vrh kada je osvajanje Memorijala u Gabeli u pitanju.

Oni su čak sedam puta osvojili turnir (2004., 2005., 2014., 2016., 2017., 2021., 2022.), a sa samo jednom pobjedom manje iza njih našao se splitski Hajduk.

U prvom poluvremenu mnogobrojna publika na stadionu Perica Pero Pavlović mogla je vidjeti inicijativu Plemića. Drugo poluvrijeme počinje golom Zrinjskog, a strijelac za Plemiće bio je Tičinović.

Malekinušić je u 64. minuti povisio za 2:0, nakon čega mu se u 72. minuti pridružio Sabljić. Pred sam kraj susreta vidjela se potpuna dominacija Plemića.

U 84. minuti Sabljić zabija svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 4:0.

Prije samog finala odigrala se utakmica za treće mjesto u kojoj je pravu senzaciju priredila ekipa Tuzla Cityja, koja je nakon jedanaesteraca slavila nad Neretvom 2:2 (11:10).

Heroj utakmice bio je golman Brajlović koji je prvo izjednačio rezultat u sudačkoj nadoknadi, a onda u izvođenju jedanaesteraca, osim što je obranio, bio je uspješan s bijele točke.

U Gabeli se čekalo da sudac svira kraj prvog susreta i da će Neretva pobijediti drugoplasiranu ekipu Premijer lige BiH, ali prava senzacija dogodila se u sudačkoj nadoknadi, kada je u 94. minuti golman Tuzle odlučio otići s gola, dotrčao u napad i glavom zabio za izjednačenje.

Na taj način svojoj ekipi dao je priliku da preko penala pobjedi Neretvu.