Zrinjski deklasirao Posušje na prepunom stadionu u Čitluku

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su ekipu Posušja rezultatom 5:0 u 21. kolu Premijer lige BiH.

Svakako vrijedi istaknuti hat-trick najboljeg igrača Premijer lige BiH, Nemanje Bilbije, koji je i u ovoj utakmici bio izvrstan i svojoj momčadi donio tri pogotka.

Nakon ovog susreta Zrinjski ima ogromnih devet bodova na ljestvici, prije nego svoju utakmicu odigraju Široki i Sarajevo.

Iako će ovog proljeća svoje utakmice igrati u Čitluku, Plemićima nije smetalo. Naprotiv, momčad Krune Rendulića imala je ogromnu podršku navijača, a uzvratili su im sigurnom i uvjerljivom pobjedom.

Prvu pravu šansu na utakmici stvorila je ekipa Zrinjskog iz Mostara. Bilbija je nakon sjajnog dodavanja Tičinovića šutirao, ali golman Posušja obranio je ovaj šut kapetana Plemića.

Toni Jović iz Posušja već u 13. minuti susreta zaradio je žuti karton.

U nastavku susreta igralo se podjednako. Malo je pao tempo igre što je odgovaralo obje ekipe, a u 35. minuti Zrinjski je ostao igrati s igračem više. Maglica je dobio drugi žuti karton, odnosno crveni i napustio travnjak u Čitluku.

Odmah nakon toga, Plemići su postigli gol. U 41. minuti Ćorluka je centrirao, a Bilbija glavom pogodio za 1:0.

U nastavku susreta Plemići su povećali svoju prednost. U 53. minuti Tičinović je šutirao, no Ćorluka je dobro pratio igru i sa pet metara pogodio za 2:0.

U nastavku susreta u obrana Posušja u potpunosti se raspala. Nakon 2:0, ekipa Zrinjskog nastavila je ‘punit’ mrežu Posušja.

Prvo je u 75. minuti Tičinović sjajnim udarcem sa 12 metara pogodio za 3:0, a onda je minutu kasnije Bilbija nakon centaršuta glavom zabio za visokih 4:0.

Peti gol za Zrinjski postigao je Bilbija u 90. minuti susreta.

Zrinjski će zaostali derbi iz 17. kola igrat će se na Veležovom stadionu u srijedu u 18:00 sati.