Zrinjski bez pobjede protiv Radnika

U utakmici 10. kola Premijer lige BiH Zrinjski i Radnik iz Bijeljine odigrali su 0:0 na stadionu pod Bijelim brijegom u Mostaru. Gosti iz Bijeljine došli su se braniti u Mostar i to im je donijelo važan bod, a Zrinjski je ostao bez važna dva boda, pa nakon ovog kola Mostarci imaju samo dva boda viška nad konkurencijom.

Opet se pokazalo da Zrinjski ima velikih problema s ekipama koje se disciplinirano brane sa skoro devet igrača. Domaći nikako nisu uspijevali naći put do vrata Avdukića u prvom dijelu, jedino su povremeno prijetili iz daljine.

Najljepši potez viđen je u 58. minuti kada je Stevo Nikolić pokušao pogoditi vrata gostiju škaricama, no centimetri su nedostajali da postigne najljepši pogodak kola. Par minuta kasnije tukao je Žeravica sa skoro 30 metara, no Avdukić je jedva izbacio loptu u korner.

Nakon tog kornera pokušao je Šćepanović, no Avdukić je opet na mjestu.

U 69. minuti dogodio se i najkontroverzniji trenutak utakmice. Nakon udarca iz kuta jedan igrač Radnika tukao je glavom, lopta je prošla vratara Zrinjskog Gorana Karačića koji je izvadio s crte. Gosti su signalizirali da je lopta prešla gol-crtu, ali sudac Šehović pokazao je da se igra nastavi.

Sedam minuta prije kraja Miloš Filipović pokušao je iz voleja, ali i ta prilika otišla je u nepovrat.

Zrinjski je ovu utakmicu igrao bez stopera Danijela Graovca koji se ozlijedio uoči susreta. Treba reći i da je posjeta zbog hladnog vremena bila vrlo mala, a gledatelji koji su došli na utakmicu, njih nešto više od tisuću, vidjeli su treći remi bez golova pod Bijelim brijegom od početka sezone.