‘Zmajevima’ bod iz pakla Atene

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u trećem kolu skupine G kvalifikacija za SP večeras u Ateni s Grčkom odigrala neriješeno 0:0.

Nogometaši izbornika Safeta Sušića uspjeli su osvojiti bod na gostovanju prvom favoritu i nakon tri kola ostaju na prvom mjestu ljestvice skupine G, s istim brojem bodova kao Grci i Slovaci.

Susret je protekao u blagoj dominaciji grčkih nogometaša, koji su bili nešto ofanzivniji, posebno u drugom poluvremenu.

Najbolje prilike Grci su imali u 5. minuti kada Gekas nije uspio pogoditi prazan gol s pet metara i u 78. minuti, kada je Salpingidis izašao sam pred Begovića koji je odbranio njegov šut i tako reprezentaciju BiH spasio poraza.

Reprezentacija BiH također je imala nekoliko dobrih prilika. U 24. minuti Misimović je s desetak metara oštro šutirao i pogodio prečku, a u finišu poluvremena udarac Lulića krajnjim naporom odbranio je Karnezis.

Susret je na kraju završen najrealnijim rzeultatom, remijem koji reprezentaciju BiH ostavlja na čelu tabele u grupi.

Susret na stadionu “Georgios Karaiskaki” sudio je Talijan Antonio Damato.

Naredni susret, posljednji u ovoj godini, BiH će odigrati za četiri dana u Zenici, kada dočekuje Litvu.

Rezultati trećeg kola skupine G kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2014. u Brazilu

1. Lihtenštajn – Litva 0:2

2. Slovačka – Latvija 2:1

3. Grčka – BiH 0:0

Parovi četvrtog kola (16. listopada): Latvija – Lihtenštajn, Bosna i Hercegovina – Litva, Slovačka – Grčka.