Žižović: Mladost je zaslužila remi

Zrinjski je u nedjelju s 1:0 slavio kod Mladosti u Doboju kod Kaknja.

Zrinjskom je ovo bila druga gostujuća pobjeda u zadnja tri kola, u kojima u gostima nisu nijednom poraženi te nisu ni primili nijedan gol (Radnik 0:2, Sloboda 0:0 i Mladost 0:1), ali su u prošlom kolu na svom terenu poraženi od Željezničara (1:2).

Pored kvaliteta, danas smo, pogotovo u prvom poluvremenu, imali i dosta sreće. Mladost je napravila dvije-tri, zaista, lijepe prilike, ali nisu ih uspjeli i iskoristiti.

Mi, jednu, jesmo, a možda smo imali još neku priliku. Ali, objektivno, da je Mladost danas došla do neriješenog rezultata, apsolutno ne bi bilo nezasluženo. Mislim da je bila utakmica egal, kazao je nakon utakmice trener Zrinjskog Mladen Žižović, koji je dodao kako su svi sudionici bili na razini, ali da je pobijedio sretniji, njegova momčad.

Ističe i da je suđenje bilo korektno, ali i da bi još jednom volio pogledati snimku duela u šesnaestercu svoje momčadi, kada je pao domaći igrač Anel Dedić te kada su domaći tražili penal.

Zrinjski u zadnjem ovogodišnjem, 19. kolu u hercegovačkom derbiju gostuje kod Širokog Brijega.

Imamo sedam dana da se pripremimo, jer se utakmica igra u nedjelju. Zaista smo umorni – igrali smo Europu, vrlo rano počeli, prvenstvo dugo traje i sigurno da se osjeti umor na igračima. To smo vidjeli i danas, u posljednjih 15-20 minuta, napominje Žižović.