Zion Williamson napokon debitirao, Bogdanović među boljima u pobjedi Jazza

LA Clippersi igrali su bez Leonarda, Georgea i Beverlyja te noćas upisali poraz na gostovanju kod Atlanta Hawksa sa 102:95. Tijekom prvog poluvremena imali su i 21 poen viška, no domaćin u nastavku sustiže veliki zaostatak i dolazi do preokreta.

Hawkse, koji su igrali bez Traea Younga predvodio je John Collins s 33 poena i 16 skokova, Brandon Goodwin dodao je 19 poena.

Montrez Harrell s 30 poena i sedam skokova predvodio je Clipperse, Ivica Zubac dodao je 11 poena (5/6 za dva, slobodna bacanja 1/2), šest skokova i dvije asistencije za 15 minuta u igri.

Indiana Pacersi nisu imali prevelikih problema na gostovanju kod Phoenix Sunsa koje su svladali sa 112:87. Nijednom tijekom susreta nisu se našli u zaostatku, a najveću prednost od 25 razlike prvi su puta imali još u trećoj četvrtini.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio T.J. Warren s 25 poena, dok je Domantas Sabonis dodao 24 poena i 13 skokova.

Kelly Oubre Jr. sa 17 poena i devet skokova predvodio je Sunse. Dario Šarić dodao je četiri poena (2/6 za dva, 0/1 za tricu), pet skokova i jednu asistenciju za nešto manje od 20 minuta u igri.

Pretežak zadatak nije imala niti Utah Jazz u gostima kod Golden State Warriorsa koje je svladala s visokih 129:96. Već nakon prve četvrtine gosti su vodili s 31:17, a kako je dvoboj odmicao prednost je sve više rasla.

Najučinkovitiji je kod Jazza bio Donovan Mitchell s 23 poena, Bojan Bogdanović je za 29 minuta dodao 18 poena (2/6 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 2/3), četiri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

D’Angelo Russell s 26 poena predvodio je ekipu Warriorsa.

Debi u NBA ligi upisao je prvi pick drafta Zion Williamson. 19-godišnji košarkaš vratio se na terene nakon ozljede, a u četvrtoj dionici ubacio je 17 vezanih poena i podignuo publiku na noge. Međutim, do pobjede New Orleans Pelicansi nisu došli, San Antonio Spursi odnijeli su je sa sobom, i to rezultatom 121:117.

Pobjedničku momčad predvodio je LaMarcus Aldridge s 32 poena i 14 skokova, dok je DeMar DeRozan dodao 20 poena i pet skokova, piše Sportnet.hr.

Pelicanse su s 22 poena predvodili Williamson (sedam skokova) i Brandon Ingram.