Željo ostvario lijepu prednost protiv Krupe, sretni su i na Pecari i na Koševu

Nogometaši Željezničara upisali su vrlo važnu pobjedu protiv Krupe rezultatom 2:0 u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine koja je odigrana na Grbavici.

“Plavi” su nešto ofanzivnije krenuli ka golu gostiju. Nije bilo mnogo srljanja, Željezničar je bio nešto bolji na terenu, ali bez mnogo pravih prilika. Prva veća bilježi se u 22. minuti kada Kajkut nije uspio pogoditi gostujući gol iz izgledne pozicije.

Vodeći gol Željo je postigao 10 minuta prije kraja poluvremena. Igrao se 36. minut kada je Zakarić šutirao, Kutić kratko odbio loptu, a na pravom mjestu se našao Dženan Zajmović koji pogađa za 1:0.

U 65. minuti domaći su postigli i drugi pogodak. Adi Mehremić je ubacio sa strane, a Graovac pogađa za 2:0, javlja ScSport.ba.

Nakon tog drugog gola Željezničara, Krupa se nešto više otvorila i u navratima preuzimala konce igre, no sve to je bilo nedovoljno opasno po Vedrana Kjosevskog i obranu momčadi s Grbavice.

Posljednja veća prilika zabilježena je u 90. minuti kada je udarac Asima Zeca izblokiran u posljednjim trenucima, a lopta je otišla u korner. Do kraja je ostalo 2:0, tako da Željezničar bilježi značajnu prednost pred uzvrat koji se igra u Krupi na Vrbasu.

Ovaj rezultat će svakako razveseliti i pristalice Širokoga Brijega i Sarajeva, jer ukoliko Željezničar osvoji Kup to znači da će i četvrtoplasirana momčad Premijerlige BiH vidjeti Europu u narednoj sezoni.